Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol tudok rendelni vagy venni...

Hol tudok rendelni vagy venni olaj hatású harisnyát?

Figyelt kérdés

Budapesti vagy nem kínai rendelős oldal érdekelne.

Olaj hatású, csillogó harisnyát szeretnék.

Csak nem temu meg aliexpressz, stb.

Köszönöm!



júl. 23. 06:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy vékony vagy vastag, amit venni szeretnél.

De alapvetően az olajos hatású és a csillogós két külön típus.

Csillogósat tudok ajánlani, de olajos hatásút magyar, bolti kínálatban még nem láttam.

júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szinte bárhol, selyemfényű fényes néven árulják, ezeknek olyan hatásuk van.
júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyébként ilyen egy olaj hatású harisnya: [link]

Nem tudom ilyenre gondoltál e? De ilyent biztos nem árulnak fehérnemű üzletek,még online sem hazai fehérnemű üzletek, esetleg a Calzedonia oldalon található de szinesben csak. Rendelni lehet külföldről inkább.

De egy selyemfényű fényes harisnya is hasonló.

júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, az a bajom, hogy csak temun látok, meg aliexpresszen ilyen harisnyát ami érdekelne.

Inkább vékonyabb fajta és csillogós, ami már majdnem olaj hatású, akkor úgy írom.


[link]


[link]


Ezek amik érdekelnének.

De sehol nem találok magyar rendelőset.

júl. 23. 16:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezek combfixek, ilyen harisnyák bármelyik harisnya üzletben lehet, utána kell nézni. Selyemfényű harisnya ilyen.
júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát ezek pont nem sima combfixek.

Amiket fényesnek mondanak, azok az üvegszáltól fényesek.

Az 'olajos' hatásúak meg a magas elasztán tartalomtól.

Amit a #3-as linkelt, az pedig szintén magas elasztántartalmú, csak éppen magas DEN számú (vastagabb fajta 70-100 DEN).

Kérdezzetek nyugodtan! Sajnos a nők nagy része sem ért a harisnyákhoz...

Én pasi létemre állítom tájékozottabb vagyok sok nőnél. 😄

júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6 Annyira azért nem vagy képben 😉. Nem az elasztán miatt van olyan fényes hatású, mivel az elasztán a rugalmasságot szolgálja.

A fényes hatást a lycra adja, manapság már a lycra a harisnyák alapvető anyaga, nem az üvegszál. Sokkal rugalmasabb, szebb és egyenletesen feszül, mint a régi üvegszálas.

júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát azt látom, hogy te sem. 😉

Lycra = elastan, spandex.

És nem, nem ez az alapvető anyaga a harisnyáknak. Az továbbra is a poliamid!

Míg egy átlag harisnya 5-10% elasztánt tartalmaz (és 90-95% poliamidot), addig a fényesnek mondottak (shiny, glossy stb.) jellemzően 20%, vagy a fölött tartalmaznak elasztánt.

De ha nekem nem hiszel, higyj a szemednek: [link]

Javaslom mielőtt badarságokat hordasz össze, olvass utána!

júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hiába gondolod, hogy képben vagy, de nem úgy látszik.

Elasztán:

Egy rugalmas poliuretán, ami harisnya ruganyosságáért felel. Más fonálal, pl.: a poliamiddal fonják össze.

Lycra:

Mesterséges, elasztikus szál, amit nem magában, hanem más szálakkal, pl.: nylon-al fonnak össze a rugalmasság érdekében.

Üvegszálas harisnya:

Üvegszerű, áttetsző hatást kelt. nem tartalmaz elasztán (lycra) szálat. Emiatt rugalmatlan lesz.


A lycra a modern elasztán, polyamid fonál, amivel szebb, rugalmas és kényelmesebb harisnyákat lehet gyártani.

Ebből más ruházat is készül.

És azt sem jól látod, hogy a linkelt videóba szerinted egy átlagos vastag nylonharisnya lenne, az egyáltalán nem átlagos vastag nylonharisnya, hanem egyedi gyártású ,egyedi anyagú, és egyedi olajos fényes hatású harisnya.

júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Te szövegértési problémában szenvedsz. Idézd be légy szíves

ahol azt írtam, hogy a videóban egy 'átlagos vastag nylonharisnya' van. Én ilyet nem mondtam!


Nem vagy tisztában a fogalmakkal sem. A Lycra az az 1958-ban feltalált spandex (elasztán) szál védett márkaneve.


Egy kis anyagismeret:

Azt mondtad, 'A lycra a modern elasztán,polyamid fonál'. A polyamid nem lycra! Az maga egy nylon szál.

Remélem sikerült tisztáznom a fejedben a fogalmakat. :)

júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!