Miért van, hogy a Dr. Martens cipők jóval olcsóbbak a Magyarországra is szállító viszonteladó oldalakon?
Ilyen 40-50-60 ezer között szoktak lenni, leértékelve 38.000 forintért is láttam. De leértékelés nélkül is ilyen 60.000, nagyon max a 70.000-hez szokott közelíteni…
Az eredeti oldalon meg az átlag ár az 219-269 euró között van.
Ami ugye 82.000 meg 102.000 forint.
Kettőt kinéztem pont ilyen árakban az eredeti oldalon és 10%-os kedvezménnyel és a szállítási díjjal együtt ez a 2 pár cipő 177 ezer forint lenne.
Múlt hónapban pont ennyiért vettem 2 pár Lacoste és 1 pár Nike Air Force bőr, télicipőt.
Már ezt is konzumidiotizmusnak tartom magam részéről, de 2 cipőért azért már tényleg nagyon sok lenne…
És az egyiket megtaláltam egy viszont eladón, ezt a nagyon drága 269 eurósat és “csak” 81 ezer forint még az is.
Hogy éri meg a resellereknek olcsóbban adni mint az eredeti weboldalon?
Vagyis ha az említett drágább cipőből vennék kettőt, még az is olcsóbb lenne mintha az eredeti oldalon venném meg a drágát és az “olcsót”.
Mert 177 ezer helyett, 162 lenne, ha meg az eredeti oldalon venném a drágábból ezt a kettőt, az 202 ezer lenne… Ez azért hatalmas különbség.
Csak az “olcsóbb” 219 eurós cipőt nem találtam meg máshol sajnos.
Egyfelől egy webshop azzal tud olcsóbb lenni, hogy nem kell bolthálózatot, logisztikai rendszert fenntartania, saját nevének, arculatának reklámozására költenie. Egy ilyen webshopot lehet hogy csak egy-két ember működtet, a világ fene tudja melyik pontjáról.
Lényegében amit elköltenének a bolthálózatra, meg a saját maguk reklámozására és amit az eladott termékek árából kéne kitermelniük, azt inkább levonják a termék árából hogy az még vonzóbb legyen. Kisebb az árrésük és a nyereségük, viszont ha kellően hatékonyan tudnak működni és ez megnöveli a forgalmat, de nem jobban annál amit még bírnak minimális létszámmal, akkor üzletileg megtérülhet nekik.
Viszont ilyen mértékű árkülönbség ebből aligha jön ki. Itt jönnek a veszélyei ezeknek a leinformálhatatlan oldalaknak: a gyanúsan olcsó oldalak minimum az adókkal, vámokkal trükköznek, de valószínűbb hogy egyéb csalás, átverés van mögötte. Annyira vonzó az ár, hogy bele sem gondolsz a veszélyekre.
Jobb esetben hamis termékeket kapsz, ami többé-kevésbé hasonlít arra, amit megrendeltél, csak nem ugyanaz.
Rosszabb esetben lehetnek egyszerű hagyományos csalók, akik elteszik a pénzed, aztán nem kapsz semmit érte, te meg a világ másik feléről nem tudsz mit kezdeni velük.
Lehetnek digitális csalók is akinek megadod a bankkártya és egyéb adataidat, miközben valódi terméket nem kapsz érte, de a megadott adataiddal szépen feltörik az email, banki és egyéb fiókjaidat, hogy még a tőled kicsalt pénzednél is nagyobb kárt okozzanak.
A kérdés az, hogy megéri-e a kockázatot ekkora megtakarítás esélye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!