Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Amikor eladásra hirdetitek a...

Amikor eladásra hirdetitek a ruháitokat és azt mondja a vevő, hogy mindig utánvéttel fizet hazudik?

Figyelt kérdés
Szerintem az a természetes, hogy vásárláskor mindig a vevő utal előre, én is így szoktam vásárolni magánszemélyektől is. Kétszer is volt ilyen az utóbbi időben, hogy alkudott, de azt is bunkó hangnemben. Beleegyeztem. Elmentem dobozért, becsomagoltam szépen (mellesleg meg van sérülve a kezem, nagyon nehéz volt csomagolnom), amikor feladásra kész volt akkor elkezdett balhézni a csaj, hogy neki mindenki utánvéttel küld és én nem vagyok rendben, hogy előreutalást kérek. Hallottam sokan nem veszik át az utánvétes csomagot. Szerintetek csak szórakozhatott? Nem bánom, hogy nem vásároltak, mert nem tetszett amilyen hangnemben beszélnek és normális embereknek adnám tovább a dolgaim.
2023. aug. 18. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Éppenhogy utólag fizetünk csaknem mindenért. Boltban, étteremben, szolgáltatásokért.

Aki előre kéri a pénzt, azok között sokkal több a csaló, hiszen akkor már akár küldenie sem kell semmit. Utánvét esetén legalább egy kicsit törnie kell magát, hogy legyen csomag, megfelelő méretű, súlyú és hogy feladja.

2023. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont hogy utólag szoktunk mindenért fizetni, ezért én nem szeretem az előre utalgatáshoz való ragaszkodást. Én azóta nem utalok előre, amióta 100 000 forintomat visszatartotta egy kedves eladó. Aztán könyöröghettem 2 hétig, hogy adja már ugyan vissza, ha már egyszer meghiúsult a vásárlás.


Tanulság: bunkó paraszttal nincs üzlet, mert csak a baj van vele. Aki nem tud kultúráltan alkudozni, azzal nincs megállapodás. Ha jó áron adod a portékát, akkor megveszi más.

2023. aug. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!