Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Magyarországon aki rockot...

Magyarországon aki rockot hallgat az miért öltözködik izetlenül?

Figyelt kérdés
Én is nagyon szeretem a rock zenét is, mégis kultúráltan öltözködöm. Külföldön is csomó csaj akiből itthon ki nem néztem volna metált hallgatott. Ott ez nincs öltözködéshez kötve, vagy ha igen ízlésesen. Nem mint itthon pl.: bakancs és rövidnadrág :D, csak fekete póló (mint a aki temetésre készül, boci mintás gatya.
2010. aug. 28. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
régen nyugaton volt divat a "stílus" öltözködésben való kifejezése. Ezt átvettük, ahogy szoktuk felspiláztuk, és rajtunk ragadt. Sokkal nagyobb a klikkesedés még stílusokon belül is, ezért ha valaki egy adott rétegbe vagy közegbe akar tartozni, azt az öltözködésével kell mutassa. Egyébként nem mondanám hogy külföldön ez nem így van.... nézd meg London utcáit. Ott is megvan ugyan ez, és ott is vannak akik nem mutatnak az öltözködésükket hovatartozást. Nálunk is, ugyanígy. Bár nálunk már rá lehet ezt vetíteni korra... a fiatalabb korosztályra jellemzőbb a divatolás.
2010. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
A szó, amit kerestél, ÍZLÉSTELEN.
2010. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Izetlenul b*zmeg, izetlenul! LOL
2010. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
ÉN nagy rockfanatikus vagyok, de nem mutatom ki. Szeretem a csinos, nőies ruhadarabokat, a világért nem vennék fel egy nálam 5x nagyobb, lógós zenekaros pólót (női fazonút esetleg, olyanom van is, koncertekre felveszem), bakim is van, ha sok eső esik, jó társ (ráadásul lookbookon rengetegen vesznek fel abszolút nem rockos cuccokhoz). Szerencsére egyre kevesebb igénytelen rockerlányt látok, a nagyja már nem felejti el, hogy csak másodsorban rocker, elsősorban nő:)
2010. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
vannak nőies rocker cuccok is... sokkal jobban néznek ki mint a mai divatos ruhák. én ezért is hordok ilyesmit. és amint látom külföldön is ugyanígy vannak ezzel. elég sokat jártam már mindenfelé a világon, nem látom hogy ott másabbak lennének a rockerek.
2010. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Londonban még nem voltam, de a déli országokban egyáltalán nem látni ilyen embereket. Ott úgy működik, hogy bemegy az ember a boltba és megveszi ami tetszik neki, nem majmolja a "kemény rocker haverokat".
2010. aug. 28. 18:26
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Én rock/metal zenét hallgatok. Fiatalabb koromban én is zenekaros pólókat, bakancsot hordtam, feketében jártam, kb. 20 éves koromra kinőttem belőle. Szerintem bizonyos kor alatt nem gáz, ha valaki így öltözik, ha igényesen teszi, főleg, hogy manapság már nagyon jó cuccokat lehet venni az ilyen stílusúaknak is. Sok a tucat öltözetű, de én néha látok nagy csinosan, különlegesen felöltözött goth lányokat is.
2010. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na igen én is ezt mondom. Nekem is nagyon tetszik ha valaki igényesen tud öltözködni. De amikor valaki felvesz bakancsot, rövid/p*csa gatyát meg Metallicás pólót az szerintem kicsit gáz. Meg amikor fekete cipő, fekete zokni majdnem térdig felhúzva.:D
2010. aug. 28. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:

de 16-17 éves kor alatt belefér, afölött ciki.

tinédzserként én is punk/rocker voltam pl.


szeretem most is a rockzenét, de felnőtt fejjel úgy öltözködni ciki... de én pont azt vettem észre, hogy Magyarországon a lányok koncertre nagyon kiöltöznek (pl Superbutt, Subscribe és egyéb kortárs rock/metal koncertekre), smink, jó cuccok, a fiúknál is inkább "deszkás"-rocker hibrid, láncos gatya, jó trikó, farmer, deszkás cipő, szegecses karkötő.


de az ősrockerek wigwam koncerteken ugyanúgy néznek ki, mint a 90-es években. vagy a 80-asban.

2010. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon sztem az a jellemző, hogy az emberek nem mernek önmaguk lenni, ezt én a szocializmus maradványának tudom be. Tehát itt ha valaki nagyon egyedi akar lenni, akkor csatlakozik valamelyik öltözködési stílushoz, és akkor olyan lesz, mint ők.

Pl Olaszországban, Angliában, Franciaországban is vannak extrémen öltözködő emberek, sőt ízléstelenek is, nem is kevés, de valahogy nem ennyire egyformán azok.

De itt is vannak olyanok, akik nem érzik úgy, hogyha rockot hallgatnak, akkor feketében kell járniuk, vagy csak simán undorítónak kell lenniük, csak róluk nem tudod, hogy rockot hallgatnak.

Egyébként ha megnézed az embereket jobban, akkor nem csak az öltözködésben vagyunk ilyen birka szelleműek, hanem nagyon sok mindenben (egész életmódunkban)

2010. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!