Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mivel tisztítsam a fehér...

Mivel tisztítsam a fehér textil nike cipőmet?

Figyelt kérdés
Vettem egy nike sport cipőt, fehér textil. Sajnos víz miatt kicsit besárgult és piszkos is (Annyira nem csak rendes lámpafénynél látszik). Vettem habot elméletileg pont ilyen problémákra de semmit nem ért eddig. Hogyan tudnám tisztítani?

2021. júl. 7. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fehér cipő tisztítása nem egyszerű. Én így szoktam csinálni:

-kiszedem a fűzőt

-Engedek a mosdóba melegvizet és eőször megtakarítom a talpát kefével, vanish szappannal és mosószerrel.

-A koszos vizet leengedem és csap alatt leöblítem.

-A mosdóba engedek ismét tiszta melegvizet, abba teszek mosószert. Magát a cipőt átdörzsölöm vanish szappannal majd alaposan kefével átsikálom a textil/szövet részt. A kefére is szoktam rakni a vanishből.

-Miután alaposan átkeféltem a cipőt a koszos vizet leengedem és csap alatt leöblítem ismét a cipőt

-Engedek egy újabb vizet (nem kell hogy meleg legyen) amibe vanish folyékony fehérítőt öntök és hagyom néhány órát áztatni. A víz a textilt érje, ezért én fordítva, fejjel lefelé rakom a vízbe. Akár rá is rakhatsz valamit a cipőre, hogy biztosan érje mindenhol a fehérítős víz. Én a mosószeres flakont szoktam.

-Áztatás után még egyszer leöblítem a csap alatt és jöhet a száradás.

-Bedobom a mosógépbe egy centrifugára, hogy jobban kimenjen belőle a víz és így hamarabb megszárad

-NE RAKD A RADIÁTORRA TÉLEN, MERT NEKEM ATTÓL BESÁRGULT. Lehet a vanish nem bírja, fogalmam sincs, de ha napra teszem ki vagy szobában szárad, akkor nem sárgul.


Macerás, de nekem ez vált be és így szép fehérek a cipőim :) Mindig azt hiszik hogy új, aztán mikor közlöm velük, hogy legalább 3-5 éves már a cipő, akkor nem hiszik el.


Ha tud valaki egyszerűbb megoldást, akkor én is szívesen fogadom, de nekem a "bedobom a mosógépbe osz't jó'van!" nem vált be.

2021. júl. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. júl. 8. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2021. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Domestos fehérítő fogkefével átdörzsölöm alaposan kiöblítem.

Napközben árnyékban szárítom.

Szappan meg ilyen vackok nem fogják kiszedni a retket majd halványítják.

2021. júl. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!