Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 1600-1711 közötti MAGYAR...

1600-1711 közötti MAGYAR ruhákról, kosztümökről milyen oldalakon tudnék képeket megtekinteni? Festett, vagy rajzolt képeket, esetleg később készült festményeket (mindet amit csak lehet) szeretnék látni! Használható keresőszavaknak is örülnék.

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a sok hasznos tippet, vagy számos konkrét weboldalt!


(Esetleg idővel majd könyvtárakban hogyan és hol keressek ilyen tematikájú könyveket, vagy jobb esetben albumokat?)



2021. márc. 15. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A Rákóczi-szabadságharc és a hozzá kapcsolódó nevek alapból jó kiindulópontnak tűnnek.

De amúgy a köznép, a parasztság, amennyire én tudom, hellyel-közzel a középkor óta ugyanabban a viseletben járt, amit ma "népiesként" ismerünk.

A nemesség meg nagyrészt az európai aktuális divatot követte.

2021. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyelem a kérdést, mert néhány hete engem is érdekel a téma.

Amit megtudtam: a kuruc kori katonai viselet ugye elég jól dokumentált és ehhez közel állt a korabeli férfi viselet. Tipikusan a zsinóröv, a korábbinál rövidebb felsőruházat viszont a későbbinél ritkább zsinórozás.

Én a "17. századi viselet" kereső szóval találtam egy egész jó lexikon szerűséget, talán arcanum ?, ami végig követi a viseletet.

Nem értek egyet az 1-es válaszolóval, amennyiben például a bőgatya 19. századi viselet tudtommal.

2021. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!