Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mire figyeljek? Ti hogy...

Mire figyeljek? Ti hogy szoktatok ruhákat vásárolni? Mennyi idő, amíg az üzletben nézelődsz/próbálsz?

Figyelt kérdés
Ruhákat vásárolnék, de nem igazán értek hozzá, ha veszek ruhát, akkor néhány hét múlva már nem hordom, mert úgy érzem nem tetszik, vagy nem áll jól. Vannak elképzeléseim, hogy milyen ruhákat szeretnék beszerezni, de van valami különösen fontos dolog, amire vásárlás közben oda kell figyelnem? Ti hogy szoktatok ruhákat vásárolni?
2010. júl. 23. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

az én módszerem ami elsőnek megtetszik és persze jó rám ha nem tetszik semmi sem akkor nem fogok órákig fel alá járkálni az üzletben :) csak azt veszem meg ami első ránézésre kiszúrok hogy nekem olyan kell és sohasem csalódom így mindig jól járok és szeretem azokat a ruhadarabokat! :) a cipővel is így vagyok gyorsan végig szaladok az üzletben és aminél meg akad a szemem azt próbálom és viszem is a pénztárhoz :)


20/L

2010. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igen én is így szoktam,ahogy az előttem szóló:)
2010. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát van olyan lehetőség nálam,hogy direkt vásárolni akarok pl cipőt meg nadrágot,akkor irány Győr vagy Szfvár. Általában bemegyek először a kedvenc turkálóimba,aztán a plázába.Turkálóba lekapkodom ami tetszik,megpróbálom és megveszem,mert elég olcsó helyek ezek,(persze a nagyon hibásokat kihagyom).Amúgy az anyagot nézem,meg a márkát,mert turiba is a márkás cuccokat veszem meg legtöbbször.A plázába is leginkább a kedvenc boltokat veszem célba,a többi nem érdekel.Leginkább azt nézem,hogy melyik hol olcsóbb.de én a kedvenc boltjaimat úgy találtam meg hogy a farmer pl ne táguljon ki 2 mosás után,a póló ne bolyhosodjon, a cipő ne váljon szét ,ilyesmik. Nem veszek pólót 5000 felett,nadrágot 20felett cipőt meg változó,mert télen a csizma drágább szokott lenni,de az meg nem évente vesz az ember.A turkálóba meg sokszor vettem már adidas,nike, dorothy p.,lacoste, dolgokat fillérekért=) Tehát inkább nézd a minőséget,a kedvenc márkádat,...

Én mindig beleszeretek egy-egy ruhába,amit jobb esetbe meg is tudok venni,utána meg nem akarok mást hordani=)Az embernek néha van olyan hogy megveszi és megbánja,de nálam ritkán,mert mindig tudom,hogy mi tetszik.Ha nem vagyok biztos benne hogy jó lenne,vagy egy kicsi ellenérzésem is van(szín,anyag,stílus) akkor inkább le se veszem...

2010. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első módszere nem válik be:) Emiatt van sok főlös dolgom, most az őszi ruháimat már most tervezem. Írtam listát miből mennyit akarok átválogattam a ruháim a rosszak mentek a dobozokba a listámról kihúztam ami van és van egy listam ezeket nézegetem neten újságokban és majd úgy indulok vásárolni tavaly télen is igy csináltam bejött.
2010. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, van még néhány kérdésem :D pl

nem szoktátok kínosan érezni magatokat, ha elképzelés nélkül bementek egy boltba, és megkérdezi az eladó, hogy mit szeretnétek, de igazából nem tudjátok, és azt felelitek, hogy csak nézelődnétek? Nekem ez néha olyan ciki ><

2010. júl. 23. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem, főleg mivel van, hogy csak úgy betévedek egy üzletbe, és körül nézek, milyen ruhák vannak benne, és milyen áron, érdemes-e ott vásárolni. Általában ilyenkor nem is veszek semmit, kivéve ha valami nem esek bele, mint legutóbb az adidasos nadrágba, ami csak 1000 forint volt. Tekintve a márkát, úgy gondolom megérte.

Na, de nem beszélek mellé. Én általában, ha pl. nagyobb vásárlásra indulok, akkor egy egész délután eltöltök a keresgéléssel. Nincsen rengeteg pénzem, így mielőtt elindulnék, felírom pontosan mi kell, hogy ne essek bele abba a hibába, hogy olyan dolgot veszek, ami fölösleges.Először turkálókba szoktam körülnézni, mert ott is lehet kapni jó dolgokat, csak kell tudni kiszúrni őket. És ha megtalálhatók ott valamit olcsóbban, akkor miért vegyem meg drágábban? :P Amúgy én nem vagyok a gyors vásárlás híve, mivel eléggé változékony természetű vagyok, ezért néha egy ruhát jó pár percig nézegetek, hogy megvegyem-e. És mindig végiggondolom, hogy van-e mivel felvegyem. Mert hiába veszek meg egy olyan színű ruhát, amihez nincsen nagyjából passzoló cipőm, esetleg blúzom, nadrágom stb. mert akkor otthon fogom a fejem, mikor fel kéne venni, és úgy nézek ki benne, mint egy színes papagáj. Egyébként én ha már pl. vettem egy nadrágot, utána nem nagyon nézegettem őket egy másik üzletbe, mert a végén látok egy jobbat, és az is elveszi a kedvem attól, hogy felvegyem. :)

Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mostanában, csak azt veszem meg amire tényleg szükségem van, vagy annyi pénzért a hülyének is megéri. Turkálóba nem járok: a kilósban csak nagy méret van, a vállfás meg drága, mivel nem érdekel a márka. A kínaiban meg gagyik vannak. Ezért irány a helyi pláza, kiárusítások idején, 10ezres cuccokat, 1000ftokért megkapsz, vagy ott vannak a kupon akciók (Joy, Glamour napok). Ha kell valami végigjárom érte az egész várost (Eger), és azt veszem meg ami tetszik és jó árban is van. Ha meg csak úgy beleszeretek valamibe, (és megfelelő az ára is) akkor megveszem. Amire figyelj oda:-az anyag:lehetőleg természetes legyen, ne nagyon keljen vasalni, és ami még lényeg ne bolyhozódjon. Ha farmert veszel, próbáld meg mindig az egyel kisebbet,(ha betudod gombolni, letudsz benne guggolni és kapsz is benne levegőt akkor jó) mert mosásnál tágul, és ha a nagyot veszed ki fog tágulni.

Figyelj, hogy ne legyen semmilyen hibája a ruhának,mert nem mindenhol cserélik. csak akkor vedd meg ha jól érzed benne magad, nem feszengsz, és ne más erőltette rád, de azért próbálj ki új dolgokat. Az eladóknak az a dolguk, hogy segítsenek (minden látszat ellenére), ezért nyugodtan fordulj hozzájuk.

2010. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én turkálóba vásárolok. Kb tudom mi az, ami jó rám és mi nem. Hát meglátom, megtetszik és viszem.

Ha nem turkáló, akkor minél gyorsabban kinézni a méretet az adott ruhából(feleslegesen nem nézelődök...), és minél gyorsabban kitakarodni a plázákból.

17L

2010. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!