Véleményetek szerint ez az óra nagyon gagyi darab vagy vállalható? (Úgy értve, a saját árkategóriáján belül. )
Azt vedd figyelembe, hogy ez egy réztokos óra, a felülete galvanizált. Ez a kézi környezetben idővel kophat és látható lesz a réz (de nem pár hónap alatt)
Rozsdamentes tokosat kellett volna venni, de hát én se figyelhetek minden kérdésre...
Ettől eltekintve a Casio az alacsony árkategóriában is abszolúte megbízható órákat készít.
Galvanizált réztok, sima mineral üveg, hajtott/préselt szíj szemek, 50 m vízállóság. Elvileg valami japán szerkezet van benne, kő nélküli, valszeg műanyag kerékrendszerrel. Az alapokat kapod. Véleményem szerint ha picit türelmesebb lettél volna, ennyi pénzért tudtál volna venni olyat, ami legalább az egyik téren egy fokkal jobb. Mondjuk edzett üveg, vagy acél tok. Az a kettő a legolcsóbb és leghasznosabb drágító tényező talán. Vagy pár ezerrel drágábban olyat, ami 2 kategóriában is jobb.
Rákerestem, megtaláltam ugyanezt 34 dollárért, ami a mai igencsak gyenge forint árfolyam mellett is 10 ezer forint kb. Erre értettem azt, hogy olcsóbban is meg tudtad volna venni némi keresgéléssel.
Ne érts félre, nem rossz óra egyáltalán, de lehetett volna még jobbat venni ennyiért.
Amiket fentebb írtam gyakorlatban ezt jelentik:
A galvanizált tok kopni fog, ha napi használatban van az óra (amúgy is, de lassabban észrevehető). 5-6 év alatt meg fog kopni, sárgás lesz tőle az óra tokja. Ha szívedhez nő, meg lehet csináltatni, de az hasonló lesz árban, mint az óra teljes értéke pár év múlva. Illetve sosem lesz annyira tartós, mintha acél lenne a tok. Nekem is van egy réztokos órám, 18. születésnapomra kaptam, megcsináltattam tavaly (6 évet bírt), nagyon szép lett.
A sima ásványi üveg azt jelenti, hogy eléggé könnyen karcolódik, mivel Mohs-skálán csak 5,5-6 az értéke. A következő lépcsőfok edzett üveg (pl. hardlex) lehetett volna, ami azért jobban karcálló (Mohs-skálán 6-7,5 között van a legtöbb).
A préselt szemes szíj a jellemző erre az árkategóriára. Ha megnézed oldalról, lehet látni, hogy egy központi magra van a szem ráhajtva, rápréselve. A drágább órák esetén tömör, mart szemek vannak. Az ilyen szíjak hátránya lehet, hogy becsípik a szőrt, érzésre olcsóbbak, csörögnek-zörögnek picit (nem mindegyik persze).
50 m vízállóság nagyon félrevezető, mivel ez elég kevés, 5 bart jelent. Hétköznapi nyelvben leginkább a csepálló kifejezés illik rá, annál egy fokkal jobb. Nem kell tartani esőtől, kézmosás közben ráfröccsenő víztől, akár még fürödni is lehet benne. Viszont sajnos aktív úszáshoz, vízi sportokhoz nem használható (nem ajánlott), illetve én nem zuhanyoznék benne szívesen.
A szerkezet megbízható, nem fog túl sokat késni vagy sietni, viszont miután feltehetően műanyag fogaskerekek vannak benne, érdemes odafigyelni egy-két dologra. Ne állíts hirtelen időt, ne tekergesd hirtelen ide-oda a koronát kihúzott állapotban, mert elnyírhatod a műanyag fogaskerekek felszínén, ami után nem fog járni az óra. Ajánlott este 9 és reggel 3 között kerülni a dátum állítását, mivel ekkor ledarálhatod az összes fogaskereket, ami a dátumállításért felelős.
Ha ezekkel tisztában vagy, nagyon sokáig elkísérhet ez az óra :)
Ez nem acél. Nikkelezett réz valszeg. Egyrészt több forrásból utánanéztem, másrészt felhívtam egy szalont az előbb, ahol megerősítették, hogy nem acél, hanem IP bevonatos.
Illetve a kérdező által linkelt oldalon sem egyértelmű. Először azt írja, hogy tok anyaga: fém, majd lentebb, hogy réz tokos. Meg ezen az oldalon tömörnek írja a szemeket, ami szintén nem igaz, mert hajtott. Egyértelműen látszódik a videókon is, ami megtalálható online. Illetve a szalon is megerősítette, akiket felhívtam.
Nem írok olyat, hogy szándékos félrevezetése a vevőknek, de minden esetre gyanús.
Ráadásul 16 ezer forint... Máshol 12-13 ezer.
Illetve nagyon meglepne, ha a szerkezetben nem lenne műanyag. Még egy 40 ezres Seiko 5-ben is van műanyag (dátum fogaskerekei), pedig a 7S26 sokkal komolyabb szerkezet, mint egy alap Miyota, ami feltehetően ebben a Casioban van. Ez tipikusan az a szerkezet, hogy amikor bedöglik, beleraknak egy újat 2500 forintért, a régi meg megy a kukába.
A 7S26-ban nincsen műanyag.
Esetleg a dátum TÁRCSA műanyag, de maga a szerkezet teljes egészében fém. Van olyan 7S26 szerkezettel szerelt órám, ami már 35 éves. Ha lenne benne műanyag, ki sem bírta volna eddig.
Volt hasonló óra a kezemben, ugyan ilyen tokkal, vélhetően ugyanazon modell családból. Nekem súlya, keménysége alapján egyértelműen acélnak tűnt, és nem réznek.
A Casio hivatalos oldalán is acél van feltünterve.
Stainless Steel Band - a szíj rozsdamentes.
Case / bezel: Ion plated - a tok bevont, bár nem a hagyományos galvanizálással.
A tutu órát hívtam fel. Ott árulnak ilyet. Egyből rávágták, hogy nem acél. Miért mondanák ezt, azért ez elég nagy tévedésnek tűnik számomra, illetve önmaguk alatt is vágnák a fát.
7:30 - 8:00
Itt látszódik, hogy mely kerekek vannak műanyagból :) Ha óvatos és vigyáz rá az ember, sokáig működik. Nem kell ide-oda tekergetni, meg túl sokat használni, akkor bírja sokáig.
Itt 7:45-től látszódik. El is töri véletlenül az egyik fogaskereket. Ezért nem szabad este 9 és hajnali 3 között dátumot állítani koronáról. Az egész videó érdekes amúgy, érdemes megnézni.
Írtad, hogy hasonló óra volt kezedben és hogy acélnak tűnt. Jó, rendben, de ennek lehet más a tokja, meg lehet hogy az se volt acél, amit annak hittél.
Belinkeled kérlek az eredeti Casio oldalt, ahol acélt ír? Én kerestem egy darabig, de nem találtam :/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!