Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nagyon gáz, ha egyetemi...

Nagyon gáz, ha egyetemi iratkozásra pont nincs csukott orrú cipőm, hanem nyitott?

Figyelt kérdés
SZTE követeli, hogy ünnepi öltözékben jelenjünk meg, és így is nehezen szedtem össze az ünnepi szettemet, azonban mindenhol azt írják, hogy a csukott orrú cipő illik ilyenkor. Nagyon kinéznek engem, ha nem pont úgy jelenek meg? Másik gondom pedig a szűk szoknyával van, hogy kb 10 centivel a térdem felett ér véget, és mások szerint ez nagyon rövid. Vagy csak én aggódok túl mindent?
2019. aug. 25. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ünnepi öltözékben a beiratkozásra? Hogy mi van? És mi az, hogy követeli? Az egyetem nem követel semmit. Abban mész, amiben akarsz. Senkit nem érdekel se a cipőd, se a szoknyád. Jó lenne, ha így egyetemistaként elhinnéd, hogy felnőtt vagy!
2019. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a megnyitóra gondolsz? A beiratkozás az csak valami adminisztrációs papírolósdi, egy pici izgalom, izzadtság, sok várakozás, sorban állás, 1-2 tájékoztató meg reklámbeszéd meghallgatása... 2 helyen iratkoztam be eddig, ott így volt.

A "mindenhol" alatt mit értesz? Én mondjuk férfi vagyok, fel sem tűnne, hogy nem ez a legelegánsabb cipőfajta a világon... Felnőtt nőkön meg a 10centivel a térd felett nekem bőven jónak tűnik. Hol írták, hogy így kell megjelenni? Beiratkozáson szerintem nem követelhetnek ilyet, olyan nincs, hogy emiatt ne iratkozhatnál be, mert feljelenthetnéd őket.

Az ünnepélyes tanévnyitón lehet, hogy akadékoskodhatnak, de szerintem nagyon nagy aljasság lenne, ha nem engednének be.

Szakadt öltözetben, cipőben nem mennék, ha arról lenne szó, szereznék be újat, de ilyen fazon dolgok miatt, nem szaladnék kétségbe esve vásárolni.

2019. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért "követelik", mert ekkor lesz egy tájékoztató, illetve az ünnepélyes dékáni köszöntő, és a Kari eskütétel is, amik úgy tudom kötelezőek. Ebből következtettem, hogy akkor a beiratkozásra is így kell menni. Lényegében akkor ez a fontos, hogy ezen az ünnepségen mit szólnak érte.
2019. aug. 26. 00:45
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Tényként állítottál valamit, és egy óra alatt kiderül, hogy te csak "következtettél". Maradj a tényeknél!

És továbbra se érdekel senkit se a cipőd orra, se a szűk szoknyád hossza! Mégis mit gondolsz, mi történik? Törlik a felvételedet? Vagy intőt ad a rektor bácsi?

2019. aug. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miért vagy ilyen savanyú, kedves utolsó? Egy mondatba írták mind a 3 eseményt, illetve az öltözködési kérésüket, ezért következtettem, illetve napokkal ezelőtt mások azt mondták, hogy az iratkozásra is ki kell öltözni, és akkor még szóba sem került a köszöntő és az eskütétel. De oké, érezd magad győztesnek egy tudatlan első évessel szemben. Azért tettem fel a kérdést, mert nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal, nem azért, hogy egyesek provokatív módon kioktassonak.
2019. aug. 26. 02:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!