Mennyi esély volna rá?
mi nem ismerünk téged sem, a modellt sem és pláne a helyzeteteket, körülményeiteket nem, így esélyünk sincs megmondani, mennyi esély volna rá. másrészt, ha azt mondjuk, hogy 80% az esélyed, azzal mire mész, ha aztán mégis a 20%-ot válaszolja? ha meg azt mondjuk 10% az esélyed, miközben simán elvállalná, akkor meg se próbálod, csak mert mi itt ismeretlenül azt mondtuk neked, hogy esélytelen?
az esélye 50%: vagy igent mond, vagy nemet. a legrosszab eshetőség, hogy nemet mond a kérdésedre. ennél pontosabb értéket akkor tudsz meg, ha megkérdezed tőle. a dolog menete annyi, hogy keresel hozzá elérhetőséget és írsz neki és szépen összeszedetten, kedvesen, de határozottan és lényegretörően elmondod neki, hogy ki vagy, mit szeretnél tőle, megkérdezed, hogy mit szól hozzá, neki mik az elképzelései róla. ha esetleg nemet mond, akkor kérdezd meg, hogy mi az oka, esetleg máskor lát-e esélyt rá, hogy visszatérjetek rá, esetleg tud-e maga helyett ajánlani olyat, akit érdekelhet, amit szeretnél, vagy hogyan érdemes próbálkoznod, hogy sikert érj el.
még ha nemet mond, akkor is lehet fontos és hasznos visszajelzése, hogy miért mond nemet, ami talán segíthet a későbbiekben. akkor is, ha csak nem ér rá, vagy nem foglalkozik kezdőkkel (és ezt se vedd magadra, ha így van), de különösen akkor, ha pl. olyan visszajelzést kapsz, amiben tudsz fejlődni, pl. stílusodra, akármire vonatkozóan, hogy megtanulhasd, ezt máshogy kéne csinálnod.
érdemes tudnod, hogy akik komolyabban dolgoznak, netán sikeresek is a munkájukban, azok általában elfoglaltak, kevés idejük van és igyekeznek azt nem pazarolni. célszerű, ha rajtad is azt érzik, hogy tudod, mit szeretnél és te sem pazarolod az idejüket, olyasmivel, ami nekik nem fontos, nem érdekes. ezért is érdemes elsőre szerintem egy RÖVID levélben megkeresni, mert ott tudsz csatolmányt küldeni, amire telefonon nincs lehetőséged. legfeljebb utána hívd fel, ha 1-2 napig nem válaszol, hogy küldtél egy levelet és arról szeretnél beszélni. ha fotósként jelentkezel be valakinél, akkor például érdemes mindjárt bemutatkozásként küldened egy LINKET a LEGJOBB képeiddel, hogy megnézhesse, fotósként ki vagy, mit tudsz.
legyél őszinte, ne próbáld többnek mutatni magad, mint ami vagy. vállald fel, mit tudsz, mit nem, de próbáld meg minél ponrosabban, kereken megfogalmazni, hogy mit is szeretnél tőle, mik az elképzeléseid. nem szerencsés, ha csak hebegsz-habogsz, magad sem tudod, miben vársz tőle segítséget, mire várod a válaszát. általában a modellek (akárcsak a fotósok) pénzért dolgoznak, de nyitottak lehetnek mindkét oldalon kölcsönösen gyümölcsöző együttműködésekbe és akár non profit megodlásokra is (leginkább TFCD néven emlegetik, de nem biztos, hogy érdemes ezt a kifejezést használni, mert a profik körében nem cseng túl jól és elég vegyes a megítélése. készülj fel rá, hogy jó eséllyel nem fog veled ingyen együttműködni. találd ki, hogy neked mennyi pénzt érhet meg, hogy vele tudj dolgozni, ne lepődj meg és pláne ne sértődj meg, ha ő pénzt kér, vagy ha többet kér, mint amennyit te fizetni tudsz. légy tisztában a lehetőségeiddel, a kereteddel, hogy mit szeretnél és ha nem neked megfelelő összeget, vagy feltételeket mond, akkor egyrészt jegyzetelj, hogy ne felejtsd el, mert még jól jöget. másrészt meg próbáld vele körüljárni, mennyire és miben változtathatóak a feltételei - például, ha kevesebbet, mást szeretnél, vagy esetleg tudsz neki olyat is nyújatni, ami neki jól jöhet.
ha nem sikerül vele dűlőre jutnod, akkor is fontos tanulság és sok hasznos infót szerezhetsz arról, hogyan működik egy ilyen tárgyalás.
majd meséld el, hogy mennyi volt az esélyed...
,-))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!