Budapesten, műkörmösként napi 3-4 vendéggel számolva kb mennyi nettóra lehet számítani?
Kata mellett csak iparűzési adót kell fizetni. Ez attól függ, melyik adózási formát választod. Vagy évi fix 50 ezer, vagy a bevétel x százaléka, amit a helyi önkormányzat határoz meg.
Pénztárgép csak akkor kell, ha termékeket is árulsz.
A bevételed pedig az áraidtól és a kiadásaidtól függ.
Szia!
Csinálj egyszerű könyvelési mérleget az alapján, hogy egyik oldalra minden kiadást írsz, míg a másik oldalra minden bevételt.
Elsőnek olvasd át a 2000. évi C. (100.) törvényt. KATA adózás alatt a 12. paragrafus kötelez egyszeres könyvelésre. Érdemes az egészet átolvasni és tanulmányozni.
Feljegyezni kiadásaidat:
Bérleti díj, havi adó (25/50/75 ezer/hó), iparűzési adó havi vonzata (Vagy éves elszámolásnál éves díja), gépparkod díjai (lámpák, elszívók, csiszolók...minden ami nem fogyóeszköz, de a munkádhoz kell - és evidens, hogy csak 1x kell feltűntetni, amikor vásárlod), majd jöhetnek a fogyó eszközök (porok, festékek, csillámok és minden más egyéb). Ezt mindig vezetned kell, érdemes minden hónapban összesíteni.
A másik oldalra jönnek a bevételek. Ehhez elsőnek is csinálnod kell egy árlistát és akciók esetén akciós árlistát. Érdemes naptárban vezetni, hogy ki-mi és mit vett igénybe és napi-heti-havi könyveléssel vezetni az összegeket. Amennyiben van reklám bevételed, vagy cégektől honorárium, aztis, a kedvezményeket nem kell feltűntetni, azt a kiadási áraknál már benne van. Blokkokat rakd el. Amennyiben terméket árulsz, legyen az akármi, úgy máris szükséged van online pénztárgépre, de amígy csak tevékenységet végzel, úgy nincs. Természetesen egy kisebb páncélkazetta jó ötlet, hogy legyen hol tartani a pénzt és az iratokat.
A havi kiadásod anyagárak nélkül 100.000 Ft körül van.
Heti 5 napos munkavégzésnél napi 3,5 vendéggel számolva 1 hónapra 21 munkanap van, ami 73,5 vendég. Ha átlagosan 1 vendég 4.500 Ft-nyi tiszta profitot termel (tehát az anyagárat beépíted a munkadíjba, vagy a szolgáltatásod díjazása munkadíj+anyagdíj alapon írod) akkor 330 ezer körüli lesz a bevételi oldal.
A nyugdíj alaphoz olvasd el a 2017. évi CLVI. törvény 5. fejezetét, illetve a hozzá kapcsolódó törvényeket, amik meghatározzák azt, hogy mennyi lehet a nyugdíjad.
TB-re vonatkozóan azt tudom mondani, hogy 25 ezres (félállású KATA) havi adóhoz nem túl sok jár, a normál 50 ezresre 100.000 körül van a limit havi 75 ezres befizetésre, akkor magasabb, illetve az esetleges betegség esetén is több pénz jár táppénzre.
Ha neked ez az egész adózás és könyvelés nehéz téma, akkor érdemes könyvelőt bérelni, aki elszámol helyetted mindennel. Viszont nagyon érdemes nézni a piaci árakat, hogy milyen árakkal van esélyed arra a napi 3-4 vendégre, mivel nagyon sok műkörmös van, úgymond telített a piac. Mellé még jön az is, hogy 3-4 vendéggel nincs túl sok munkád, de a totál bevételed sem lesz valami jó ahhoz, hogy ha minőségi, drágább alapanyagokkal dolgozol, hogy a megélj szinten felül teljesíts. Érdemes a műkörmözés mellett manikűr-pedikűrös tanfolyamokat elvégezni vagy akármilyen más irányban bővíteni a képesítésed.
Szóval a havi 100-tól a havi 400-ig lehet nagy a rés. Minden az árakon és a vendégeken műlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!