Hol érdemes cheek piercinget csináltatni?
Érdekes, nagyon sokszor jártam a Westendben és mindig mindenről tájékoztattak +adtak kezelési útmutatót.
Egyébként nem mindenkinek egyforma a cheek gyógyulása, én szinte meg se éreztem, de az egyik haveromnak évek óta megvan és szinte mindig gyulladásban van.
Piercing csináltatásnál még soha senkiben nem csalódtam, de ha ajánlanom kéne valakit akkor Skriba Mártit (Invictus Tattoo)! Nagyon lelkiismeretes piercer.
Skriba Márti (Invictus tattoo Újpest központnál), Komáromi Geri (Swastika, Uránia filmszínház mellett), de még sorolhatom.
Hol érdemes? Rendes, normális, szalonban, ahol kellő referencia van és pontos, hozzáértő testékszerező.
Hol nem? Plázaüzletek.
Igen, sajnos a westend tattoo már nem az, ami régen nyitásnál volt. De más plázaszalon sem. Ennek oka annyi, hogy a plázaüzleteket sosem lehet megvenni, csak bérelni. A bérleti díjuk folyamatosan emelkedik és mellé ott a rezsiköltség és anyagköltség is és ne feledkezzünk meg a fizetésekről. Ha egy olyan szalon normális profitot akar termelni, akkor vagy drágán dolgozik és kevés vendéggel, vagy normális árakon, de sokkal több vendéggel (magas reklámozás, pl google cégnek fizetnek, hogy a találati listában elöl jelenjenek meg "hirdetés" kockában), vagy még olcsóbb árakon még több vendéggel.
A több vendég nem feltétlen baj, amíg van ki foglalkozzon velük. De a plázaszalonokban nagyrészt arra mennek ki, hogy minél több ember essen be. Persze próbálnak jól dolgozni, de azért napi szinten szúrni 5-10 piercinget, vagy 50-80-at, nem mindegy. Fárasztó, hamar kimerülnek, hajtják magukat. Persze ebbe beleszoknak, de így könnyebb hibázni is, amit sajnos túl sokszor tesznek meg.
Gyakori hibák: ledarált tanács, szinte érthetetlenül, szófelcserélés, ferdén szúrás.
Ritka hibák: vendék semmibe vétele
Nagyon ritka hibák: higiénikus rend felborítása...stb
Tehát mikor hibáznak? Általában délután, amikor már sokkal fáradtabbak, illetve hétvégén, mivel ekkor többen mennek.
Ferdén szúrás annyit jelent, hogy az ékszer be és kimeneteli pontjai között nem az optimális a távolság, vagy nem teljesen vízszintes/függőleges a lyuk, a lyuk szúrásiránya nem merőleges bizonyos ékszereknél. A cheek piercingnél talpas ékszerrel szúrják, aminek a talpa fel kell feküdjön az arc belső, szájban található puha szövetére. Elég pár fokos eltérés ettől és a talp beleváj az ínybe, húsba, bőrbe és máris nehézkesebb a gyógyulás. Rossz ápolási tanácsok és ápolás mellett vadhús és keloid képződés magas. Nem elég hosszú kezdőékszer esetén szöveti gyulladás, deformitás. Nem jó anyagú ékszer esetén allergiás reakciók. ... és még sorolhatnám. Tehát a westendet, illetve az összes plázaszalont ezért nem ajánlom senkinek. Persze akadnak városok, ahol összvissz 1 szalon van, az is plázában, ott általában jobban odafigyelnek, de azért érdemes azokról is jó előre tájékozódni.
Cheek piercinget kívülről Octenisept FOLYADÉKKAL kell ápolni napi 4-5x az első 2-3 hétben, majd utána elég napi 2-3x a teljes gyógyulás végéig. A teljes gyógyulás szájkörnyéki ékszerek esetén 3-6 hónap. A gyógyulási idő, amit mindenhol írnak, az a látszólagos gyógyulás, amikor a duzzanat lemegy, a pirosság elmúlik és nem lesz érzékeny. De ettől még a sejtrétegek és összefüggéseik nem gyógyultak be rendesen. Belsőleg (szájban belül) Corsodyl oldattal való öblögetés a legjobb szintén hasonló rendszerességgel, mint a külső ápolás. A belső ápolást, amennyiben jó szájhigiénét tartasz (napi 2-3 fogmosás, rágózás, szájvíz, fogselyem, és a többi), el lehet hagyni, a látszólagos gyógyulás lezajlása után.
Legjobb kezdőékszer anyag a titán, majd utána vagy szilikon, vagy bioplaszt TALPAS ékszer (a szár anyaga lehet fém, vagy nemfém is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!