Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a barátomat,...

Hogyan vegyem rá a barátomat, hogy "betartsa" az alap higiéniai dolgokat?

Figyelt kérdés

1 éve együtt élünk, így látom, hogy mit csinál, mit nem. 40 éves férfiről van szó.

1, nem viccelek, talán ha 3-szor láttam eddig fogat mosni. Ez nagyon zavar, rossz a lehellete, néha már nem is tudok megmaradni mellette. Ez lenne az első kérdésem, hogy ezt hogyan lehet finoman elmondani anélkül, hogy esetleg megbántanám? Ötleteket várnék..

2, másik problémám, hogy nem használ dezodort. Minden este zuhanyzik (bár iszonyat rövid időt tölt ott, kb 2-3 percet. Nem, ez sem vicc sajnos.) és sokszor még zuhany után is izzadság szaga van, ami keveredik egy nagyon halvány tusfürdő illattal..

Mindig én vásárolom a kozmetikai/tisztítószereket. Egyszer mégis eljött velem a DM-be, akkor bepróbálkoztam. Vennem kellett magamnak dezodort, aztán elkezdtem nézegetni/szagolgatni a férfi deo-kat, és mutattam neki az egyiket, hogy "ennek tök jó illata van, ne vegyük meg?". Ő elintézte egy elég határozott "nem"-el, és mentünk tovább..

Kérlek segítsetek ebben a 2 dologban, mert nem tudom meddig bírom még. Szeretem, elhagyni nem akarom, de ezt így elviselni sem lehet.


A trollok trollkodják ki magukat, utána várom az értelmesebb rétegtől az ötleteket. Köszönöm.


2017. nov. 11. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Miért tenne bármit?

Van szex? Van.

Elhagyod? Nem.

Mosol, főzöl, lepippantod... Mindent megkap, amit akar.


(Ennyit arról, hogy egy férfi 40 éves korban a legvonzóbb...)


Megváltozni nem fog. Ahoz már túl öreg. Úgyhogy vagy elviseled így, vagy keresel olyat, aki tisztel téged annyira, hogy tisztára fürödve, mentolos lehelettel fekszik melléd.

2017. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Éppen ezt mondom, hogy elhagyni nem akarom, mert szeretem. Ez egy megoldható probléma, nem arról van szó, hogy megcsalt, teherbe ejtett egy másik nőt, stb. Nem megbocsáthatatlan a bűne.

Csak szeretnék pár ötletet kapni, legalább próbálkozni. Nyílván, ha bevetek mindent, és nem változik, akkor lehet, hogy elhagyom, de amíg nem próbáltam semmit, addig nem hagyom el.

Gondolkoztam, de nem jut eszembe semmi, hogy vezessem rá ezekre a dolgokra, hogy meg se bántsam, de értse is, hogy mit szeretnék.

2017. nov. 11. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg beszélj vele.

"Szívem rettentő igénytelen vagy és büdös a szád. Ha szeretnél velem csókolózni vagy intim kapcsolatba kerülni akkor kérlek változtass ezen."

Valószínűleg a környezetének is megvan róla a véleménye. Elég kellemetlen ilyen szájszag aurával rendelkező emberekkel beszélni...

Szexelni gumival szoktatok? Mert ilyen higiénia mellett téged is kitesz fertőzés veszélynek. Valamint az orált el sem tudom képzelni hogy így hagynád neki. Amit maximálisan megértek. Viszont ha a szex sem elég motiváló neki akkor kétlem hogy megváltozna bármi más miatt.

2017. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt nem lehet neki őszintén elmondani, hogy "drága, vegyük meg ezt a dezodort, mert izzadtság szagod van", akkor az a kapcsolat nem ér egy kalap kakit.

Ha besértődik, akkor egyértelmű, hogy nem fog változni, és szerinte nincs igazad. Tehát te tűrheted a szagát. Komolyan: hogy van gusztusod így megcsókolni?

Az se jó jel, hogy nem mered ezt felhozni, mert félsz a reakciójától. Komolyan azt hiszed, hogy el fog hagyni? Normális esetben csak duzzog egy kicsit, de aztán változtat.

Az se kedvező előjel, ha nem akar neked tetszeni, nem akar kívánatos lenni a kedvedért. Kifogott halat minek etetni, ugye?

Megint csak ott tartunk, hogy egyáltalán nem töri magát, mert tudja, hogy nem hagyod el. Szerinte ő az isten lába, akinél te úgyse találsz jobbat.

Itt nem csak a személyes higiénia a probléma. Sokkal inkább a kommunikáció és az egymás kölcsönös megbecsülése, illetve annak hiánya.

Gondolom, nem volt ilyen szutyokbogár, mikor megismerted, mert akkor össze se jössz vele. Vagy most sem zavarna.

Összeköltözés után lett ilyen: udvarlás vége, fogadd el ilyennek.

2017. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Azért az durva hogy egy év alatt nem beszéltetek erről. Normális hangnemben mondd el neki, hogy büdös a szája, izzadtságszagú és emiatt kellemetlen a közelében tartózkodni, legyen szíves mossa a fogát, zuhanyozzon normálisan és használjon dezodort. Anno én is szóltam a barátomnak, hogy erős szaga van, ő mondta is hogy sajnos a legtöbb deó nem használ neki, volt egy régen ami jó volt de már nem találja a boltokban. Gugli a barátunk, megkerestük a cuccot, rendeltünk neki és azóta nincs ezzel probléma, ő is jobban érzi magát hogy nem büdös. A te pároddal sajnos az a baj, hogy egyrészt nincs is igénye arra hogy ne legyen büdös, másrészt vannak azért szép számmal férfiak és nők is, akik a párjuk miatt mégis figyelnek magukra. Na ő nem, mert nem áll fenn a veszély, hogy elhagyod, gondolom kaja, pia, szex mindig van amikor kell neki, akkor miért legyen igényes. Ideje befenyíteni.
2017. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Volt ilyen pasim, bár ő az elején nem volt igénytelen, csak amikor már úgy érezte, nem kell teperni. Beszéltém vele többször, de nem változott. Nekem nem kellett egy év, hogy megundorodjak tőle.
2017. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!