Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Piercing-para! Miért/mitől...

Piercing-para! Miért/mitől gyulladhat be 10 év után a köldökpiercingem?

Figyelt kérdés

Igazából több mint tíz éve van piercingem a köldökömben, az első 1 év elég kritikus volt, de ennek is már jó ideje, azóta semmi baja nem volt, a bizsu piercingeket nem bírja ugyan, de miután erre rájöttem pár éve, nem is hordtam, tehát most nem ettől jöhetett elő. Egy-két hete vettem észre, hogy nagyon fáj, húzódik a lyuk, akkor is ha fekszem, és nincs benne a szokásos piercingem, így ki is vettem, hagytam, hadd jöjjön helyre, azt hittem, elmúlik, de amint elmúlik és visszateszem, újra begyullad pár órán belül, amit egyszerűen nem értek, mert ennyi év után ez érthetetlen számomra.

Van valakinek valamilyen ötlete, mitől lehet és mit csináljak?

Előre is köszönöm a normális válaszokat! :)



2017. júl. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem is begyulladt 8 év után. Nekem akkor valószínűleg a tengervíz okozta, mert akkor voltam vele először tengervízben egy 3 napos nyaraláson.
2017. júl. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ciszta, szennyeződés, belső vadhús, belső sebesedés... annyi minden lehet.

Rakj bele titán száras ékszert és kezeld úgy, mint az első 1 hónapban. (Octenisept vagy Betadine)

Ha szennyeződés, akkor azt a lefertőtlenítés ki tudja hozni. Ha vadhús? Akkor idő után kifelé nő, és akkor hidrogén-peroxiddal tudod kezelni. Ha ciszta (pattanás), akkor vagy kifakad, vagy felszívódik, de a kezelés azon is segít. Belső sérülés esetén meg ugye idő kell hozzá...

Így hirtelen ennyi jutott eszembe. Esetleg linkelj ide képet hátha többet tudok mondani (vagy én, vagy más).

2017. júl. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igazából a tengervíz még kizárható, mert csak jövő hónapban megyek, de nekem a többi is az, mert egyáltalán nem piros, nem látok/nem érzek semmit rajta, tényleg csak elkezd fájdogálni és picit pirosodni egy idő után, ha visszateszem a pc-t, szóval ezért is vagyok tanácstalan... :(

most elkezdtem kezelni oxycorttal, én annak idején ezzel pakoltam helyre, hátha most is beválik... :( képet küldhetnék, de tényleg nem látszik rajta semmi, amivel segíthetne a rejtélyben... :(

2017. júl. 19. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!