Legjobb piercinghely? Melyik a legkevésé rizikós?
Sokat gondolkodtam azon, hogy legyen-e a szemöldökömben, de olvastam, hogy látóideget is eltalálhat, és valljuk be, eléggé olyan helyen van, hogy könnyen beakadhat valamibe.
Morfondíroztam a fül pc-n fölül porcba, de ott meg akupunktúrás pontok vannak.
Aztán tetszik még az ajak piercing, oldalra az alsóba, erről meg azt olvastam, hogy a fogat kezdi ki, lehúzódik az íny. (de ha szilikont teszek be, akkor ez minimálisra csökkenthető)
Nem vagyok paranoiás, csak érdekel az egészségem.
Nekem nagyon sok piercingem volt, a nagy szamok torvenye alapjan mar a fel oldalamra le kellett volna benuljak :D Ha jo emberrel csinaltatod, nem kell felned az idegektol meg egyebektol amikkel riogatnak.
A szemoldok valoban kiszakadhat, es eddig mindenkin csunya heget hagyott, akinek volt ismeroseim kozul.
Ajakpierecing tenyleg banthatja a fogakat/inyt, foleg ha kozepen van, nekem amikor ereztem hogy kezdi, inkabb megvaltam tole (toluk), ughogy semmi bajom nem lett. Egy kicsi lyuk viszont latszik a helyukon.
A fulporc okes, lassabban gyogyul, de utana semmi gond vele a kesobbiekben (en a bal oldalamon mondjuk elfekudtem oket, onnan inkabb ki is vettem, szoval ellenkezo oldalra erdemes szuratni, mint amelyiken alszol.
Ami arcon meg latvanyos az orr, oldalt szinte nem is haj, de nem gyogyul olyan gyorsan, a septumot megkonnyeztem rendesen, de az meg hamar gyogyult.
En az orrot meg a fulet ajanlanam neked, nem fajnak annyira, es nagyjabol nyomtalanul gyogyulnak ha megunod es kiveszed oket.
(Bocsi az elirasokert, telefonrol vagyok)
köszönöm a válaszokat! :))
Első, segített amit írtál, ki fogom próbálni szájba, aztán később lehet, hogy fülbe is:) (mármint a piercinget :D )
Második, hááát, oda nem nagyon gondolkoztam még, hogy legyen benne pc. :D Akkor már microdermál a két cici közé. :D az szép.
Esetleg erről, ha van valakinek tapasztalata, szívesen veszem.
Szia!
Felszíni ékszereknél nagy a kilökődés esélye. Ezek olyan ékszerek, amik nem keresztülhatolnak egy-egy részen, hanem csak a bőr alatt fut a száruk. Ilyen a szemöldök, az anti-eyebrow (szem alatti "szemöldök" ékszer), köldök minden irányból, vertical tragus (tragus előtt függőlegesen futó ékszer), hip-, cheek- és finger-bone ékszerek (ugyan úgy egy banán, U vagy döntött U alakú ékszerrel készített felszíni ékszerek), microdermal ékszerek, skin diver (bőr búvár, a microdermalhoz hasonló) és néhai esetben véve a brige (orrnyereg, a két szem között) piercing.
Ezeknél relatív magas a kilökődési arány. Vannak, akiknél sokáig megmarad, talán pont addig, amíg ki nem veszik, de vannak, akiknél a gyógyulási idő alatt kilökődik. Persze minél érzékenyebb helyen van, annál nagyobb a kilökődés esélye (sokszori beleragadás, rántás).
Látóideget viszont semmiképp sem talál el. Még az eyelid piercing sem. (A látóidegeid a szemed mögött a szemgödörből kifelé futnak az agyadba, ha ott valami eltalál, akkor legkevésbé a látásodért kell aggódni...)
Hogy más ideget eltalál-e? IGEN. Mivel egy tűhegynyi felületet is igen sok ideg van, így akárhogy is szúrják, mindenképpen rengeteg ideget eltalál, átszakít, elnyom. Viszont a test képes gyógyulni, és ezeknek a helyét más idegpályák veszik át, illetve más receptor sejtek. Ugyan ez igaz az akupunktúrás pontokkal is. Azok sem fixen vannak egy-egy testben, hiszen maga a test is iszonyatosan sokat változik egy élet alatt (Magzatként 1-2 centis vagy, felnőttként 160-210 centis...), ráadásul a sérülése sem okoz problémát a testnek. Akkor miért hallasz olyat, hogy "jaj, de ő csináltatott és lezsibbadt a fél arca, meg megszűnt az ízlelése, szaglása..."...stb.? Azért, mert nem mindegy, hogy HOGYAN és hogy MILYEN körülmények között rakják be az ékszert, aztán nem mindegy még az sem, hogy TE mennyire figyelsz rá oda. Egy poros-koszos kocsmában, a nagyi rozsdás kötőtűjével készített ékszer, amit még ápolni sem ápolnak, nagy valószínűséggel elfertőződik és ez vezet később az ilyen problémákhoz. Sajnos sok a hülye és innen erednek a mendemondák is. (Hülye egyaránt akad a szúró és a hordó felek között is!)
Szóval a felszíni ékszereket kitárgyaltam, de ha van kérdésed még, írj és megválaszolom.
Következzenek a porcos ékszerek.
Ezek olyan ékszerek, amik a testben olyan testtájékon helyezkednek el, ami alapvetően porcszövetes és az ékszer szára áthalad magán a porcszöveten is.
Ilyenek a fülcimpa kivételével a fülpiercingek, a septum ékszer azoknál, akiknél nincs lehetőség csak bőrt szúrni.
Fülpiercingből 14 félét ismerek. Mindegyik lassan gyógyul, a gyógyulási idő 2-3 hónaptól a 12-24 hónapig terjednek. Ez egyénenként és ékszertípusonként változó. Vannak gyorsabban és lassabban gyógyuló porcos ékszerek egyaránt.
Miért gyógyul lassan?
A porcszövet egy félig lágy, félig kemény szövet, aminek a vérellátása viszonylag rossz. A gyógyulási idő alatt a porcon átmenő ékszer körül a sejtek idő után felveszik a kívánt alakot (a körkörös ékszerszárhoz viszonyulnak), majd vékony hámréteg képződik rajtuk. Mivel rossz a vérellátás és a vér viszi oda a tápanyagokat, amitől gyógyulhat, így lassan gyógyul.
Hogyan lehet segíteni a gyógyuláson?
Megfelelő kezeléssel, minőségi ékszer alapanyaggal és nagy odafigyeléssel (mind a szúrásnál, mind a szúrás után a gyógyulási idő alatt). Legjobb ápolószer az Octenisept (Schülke gyártja, rendelhető termék, olykor patikákban és orvosgyógyászati boltokban is kapható.). Ez egy folyadék, ami színtelen, enyhén illatos (gyakorlatilag annyira enyhén, hogy meg sem érzed, ha csak nem a teli üvegből szippantasz) anyag. Nem szárít, viszont nagyon jól fertőtlenít és tisztít. Legkisebb kiszerelése 50 ml a legnagyobb az 5 literes kanna (persze köztes méretek is vannak bőven). Legjobb ékszer anyag a titánszáras ékszer, vagy a bioplast száras ékszer. Mind a kettő teljesen antiallergén. Fémallergiásoknál (akár csak enyhe!) ajánlott a titán vagy bioplast szár mellé titán, vagy műanyag ékszervégek használata.
A septumon és fülékszereken kívül még félig-meddig porcosnak sorolható az orrcimpa ékszer is (normális orrpiercing), illetve a magasan fekvő orrékszerek illetve speciális orrékszerek (ebből is van párféle).
Mindegyik ilyen jellegű ékszernél az ajánlott kezelés a következő:
Napi kezelés 3-5 alkalommal, tiszta, frissen mosott kézzel, ha szükséges, fültisztító pálcika segítségével. Alkalmak: ébredés után, reggel; délelőtt, délkörül, délután és lefekvés előtt, este. A zuhanyzást célszerű úgy időzíteni, hogy az ápolás mindenképp a tisztálkodás utánra essen. Az ékszereket kiáztatni az első hónapban erősen ellenjavalt. Továbbá nem ajánlott még: szaunázni, strandolni, uszodába menni, gőzfürdőzni, szoláriumozni, kádban kiáztatni. Tilos és/vagy erősen nem ajánlott krémekkel, kozmetikumokkal, vegyi anyagokkal érintkezésbe hozni (az ápolószer kivételével), illetve a tisztálkodási szerekkel minél kevesebb időt érintkezzen az ékszer. Ha mégse jönne össze, akkor bő, folyó vízzel le kell mosni, a mosás után ápolni.
Továbbá nem ajánlott az ékszert kiszedni, cserélni, piszkálni a teljes gyógyulás végéig. (Ha esetleg valahol zavaró lenne, akkor inkább ragaszd le.)
Ez, néhány orális ékszer kivételével minden testékszerre igaz és betartandó.
Vadhús/keloidos kinövés megjelenése esetén a következő a teendő:
Orvosi (patikai) hidrogén-peroxid oldattal, napjában 4-5 alkalommal fültisztító pálcika segítségével tisztogatni, ápolni, legalább 2-3 hétig. Ezen idő alatt mással ápolni nem érdemes. A hidrogén-perxid oldat erősen szárít, ami leszárítja a vadhúst. Mivel ez akár több évnyi viselés után is kialakulhat, így ebben a pár hétben nem ajánlott a kezelés alatti tevékenységek végzése. (Nem tilos, csak nem ajánlott.)
A porcos ékszerekről fontos tudni, hogy a teljes gyógyulás után a porcszövet sosem lesz képes regenerálódni, a lyuk mindig megmarad, legfeljebb csak összemegy a rajta lévő hámszövet.
Akkor most jöjjenek az orális ékszerek.
Ezek azok az ékszerek, amik a szájban, a száj oldalán, szélén találhatóak, vagy azon átívelnek.
Ezek a: ajak (alul jobbról balra, fent és lent is egyaránt)[speciális neveik: labret, lowbret, side labret(s), monroe, madonna, medusa, és a külféle -bite ékszerek, illetve a horizontal-vertical lip, jestrum, asley.], orca (cheek és dahlia), nyelv (középen, oldalt, kétoldalt, vízszintesen, felszínen, nyelvhegyen, nyelvfékben...) illetve ín alattiak (smile, nyelvfék itt is, frowny).
Ezek közül azok bántják a fogat-fogakat, amik fém részei rendszeresen hozzáérnek a fogakhoz. A gyógyulási idő alatt érdemes titán száras ékszert használni, amit a gyógyulási idő után ajánlott kicserélni azon ékszereknél, ahol a szár ér a fogakhoz (vagy a talp), olyan ékszerszárra, ami bioplast, műanyag, vagy szilikon. Azoknál, ahol a golyó ér hozzá, ott a golyó kicserélése javasolt.
Ezen ékszerek gyógyulási ideje roppant változékony. Van, ami 3-4 hét, van, ami 3-4 hónap. Valamivel gyorsabb, mivel a nyál jótékony hatása miatt könnyebben gyógyul, viszont több dologra is oda kell figyelni!
Ápolása/kezelése:
Phlogosol vagy Corsodyl oldattal való öblögetés naponta 4-5 alkalommal a következők szerint: minden étkezés után, illetve első 2-3 napban a fogmosás HELYETT. Ajánlott öblögetni: minden dohányzás után.
2-3 hétig kerülendő minden TEJtermék, a forró, erős, fűszeres vagy alkoholos élelmiszerek fogyasztása. (A szénsavas üdítők csak pár napig.)
A gyógyulás alatt előfordulhat sárgásfehér váladék, ami kis mértékben normális. A külső felületet octenisepttel érdemes kezelni (pl.: ajakékszerek). Ajakékszereknél a talpas ékszerek esetében célszerű a minőségi, szilikon szár használata. (Minél puhább, annál jobb!)
Nyelvékszerek esetében jégkocka szopogatás segíthet, de nem szabad túlzásba esni, mert könnyen torokgyulladáshoz vezethet.
Már csak a mellbimbó és az intim ékszerek maradtak ki.
A mellékszerek 1-2 hónap alatt gyógyulnak, az intim ékszerek helytől függően. Kezelésük octenisept (külső) és betadin (nyálkahártyás szövet) oldattal célszerű.
Van, akinek extra örömöt, élvezetet, másnak csak esztétikát nyújtanak.
A legkönnyebben gyógyuló piercinghely viszont a mai napig is a fülcimpa. Gyorsan gyógyul, viszonylag kevés kockázattal.
Az összes többi olyan, hogy aki valóban szeretne, és nem csak a divatnak megfelelni, az bevállalja az összes pozitív és negatív oldalával együtt.
Remélem érthetően és alaposan válaszoltam. Ha mégis lenne kérdésed, írj bátran.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!