Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » BetkósBakancskérdés! Azt...

BetkósBakancskérdés! Azt olvastam, hogy régen katonaságban a bakancsok sarkát a lépcsőhöz vagdosták, hogy megpuhuljon a talpa, és hogy kalapáccsal és lehet ütögetni e célból. Nagyon töri a baki a sarkamat, csináljam én is ezt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem inkább ne. Kérd meg egy bakancsos haverodat, hogy segítsen betörni a bakancsodat, de ne úgy hogy a lépcsőhöz vagdosod. Ha töri a lábad vegyél fel először vastagabb zoknit. És amíg nincs rendesen betörve ne tegyél nagy lépcsőtúrákat. És ne állj lábujjhegyre, mert eltörik az acél.
2010. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja amugy jó rád? Mert az fontos hogy jó mérete legyen. Ha túl nagy lúdtalpad lehet, ha kicsi akkor meg feltöri a lábadat.
2010. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet megkérem egyik bnőmet. (16/L vagyok)


Múltkor felvettem 2 zoknival de még akkor is igen éreztem, hogy tör. A bakancs betörése arról szól igazából, hogy megpuhul a bőr + illeszkedik a lábhoz? Gondolom ha puhább lesz a sarka, akkor már nem fog törni.

Meg cipőboltban állítólag lehet venni ilyen sarokhoz rakható puha valamit... Annak a használatával biztos minden OK lenne, de ha nem használnám, akkor újra vízhólyagosra törné?

2010. ápr. 23. 19:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
eleinte nekem is törte 1 hétig.kend be vastagon testápolóval hagyd úgy éjszakára,reggel törölgesd át száraz ronggyal és kész.Most is testápolózom néha,ne száradjon,törjön a lábfejnél.disznózsírral is lehet kenni,de azt nem próbáltam ki.
2010. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Vizesebb vagy sűrűbb, tejesebb testápolóval kenjem? Van minden :D
2010. ápr. 23. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első és második válaszoló vagyok.

Nekem soha nem törte a lábamat a baki, én télen vettem, akkor pamut katonai zoknit hortam, nem is fázott benne a lábam. Most sima zoknit hordok és most se töri. Igen, a betörés az, amikor meghajlik a bőr és tudsz benne rendesen járni. Ha betört utána elvileg már tényleg nem kéne hogy törje. Ezt a testápolós dolgot nem tudom, de szerintem mindegy. Vagy próbáld ki melyik a jobb. És én a helyedben megpróbálnám azt a sarok puha izét is.

2010. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem inkább kalapáccsal kezdd el verni a fejedet:)
2010. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A sarokrésznél sokkal merevebb az egész, ott is puhul majd?
2010. ápr. 23. 22:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen,idővel akár egészen puha lesz a sarka is. Az ütögetés szerintem inkább a frusztáció levezetését szolgálta mint gyakorlati funkciót. Olyat is hallottam, hogy enyhén vizes újságpapírral kell kitömni, és jól megdögönyözni.. Hát izé, a bőr nemszeresse az vizet :P Szerintem hordjad, majd betörik, kitartás.
2010. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: az acél nem tud eltörni xD Nyugodtan állhatsz lábujjhegyre benne.. Én pl csapkodtam a sarkát lépcsőhöz.. egész jól megpuhult tőle a bőr, tényleg nem hülyeség.
2010. ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!