Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Intimgyanta, fájdalmas?

Intimgyanta, fájdalmas?

Figyelt kérdés
16éves vagyok.Az utóbbi időbe bulik előtt mindig leborotválom ott lent,és most azt vettem észre,hogy lassan kezd olyan lenni ment egy sündisznó.A borotva már nem jó megoldás,1-2 nap alatt már vissza is nő.Bikinivonalon szintén.Mit tegyek vele?Szégyenlek kozmetikushoz fordulni,de lassan itt a nyár és így nem mehetek strandra..Véleményem szerint a fájdalom küszöböm elég magas,a hónaaljamról szőrtelenítő géppel végzek a szálakkal.

2016. ápr. 3. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Fájdalmasabb sokkal mint hónaljon, egyszer próbáltam a gyantát, nem bírtam végigcsinálni. Plusz tele lettem tőle gyulladt fájó szőrbenövésekkel is ami hónapok alatt alig múlt el, hegek meg is maradtak. Szerintem nem érdemes ezzel szenvedni. Ha borotva 1 napig tart (nálam is), akkor a gyanta után is 1 héttel már süni leszel, és gyantázáshoz meg is kell növeszteni a szőrt.
2016. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésedre a válasz, hogy igen, fájdalmas.
2016. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a nők legnagyobb ellensége a borotva, pláne intim területre. :)

Én a cukorpasztát ajánlom, kisebb szőrt is le lehet vele szedni, mint gyantával, tartósabb is, és nagymértékben ritkul tőle a szőr. Plusz nekem nagyon szúrt a visszanövő szőr, amikor még borotváltam, ez a probléma cukorpasztával szinte teljesen megszűnt. Fájdalmasnak fájdalmas, de nem kibírhatatlanul, ügyes kozmetikusnak 10 perc sem kell, plusz ha kéred, akkor megáll, és tart szünetet. A kozmetikus előtt szégyenkezned nem kell, mindennapos feladatai közé tartozik az intim szőrtelenítés.

2016. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ideig borotváltam magam odalenn, de a bikinivonalamat már gyantáztattam. Egyik alkalommal megkértem a kozmetikust, hogy legyek teljesen csupasz. Nagyon fájt. Őszintén... De szerintem megérte. Ritkul és gyengül (vékonyodik) a szőr odalenn, így egyre "jobb". Az első kegyetlen, hiszen a borotválás miatti erős szőr kitépése nagyon fáj. Ahogy az előző is írta sokkal rosszabb mint az epilátor, vagy a hónaljgyanta. A kozmetikusom profi, így viszonylag tartós a teljes csupaszság és nincsenek begyulladt szőrtüszők se hegek! Néha egy kisebb véraláfutásom van, ha nem tudja egyből letépni. Nekem le kell vennem a bugyit, hogy ne legyen gyantás és így kényelmesebb is :)

Bátorság! :)

2016. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!