Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz a szóbeszéd,...

Szerintetek igaz a szóbeszéd, hogy a nők nem annyira a férfiaknak, hanem más nőknek öltözködnek?

Figyelt kérdés

Egy itt olvasott kérdés kapcsán ötlött fel bennem, ott taglalták a válaszadók a témát. Nincs különösebb célom a kérdéssel csak nagyon kíváncsi lettem, mert magamon is feltűnt már hogy sokszor tudat alatt is rivalizálok műs lányokkal, öltözködésben próbálom pl felvenni a versenyt, stb. Miközben van barátom neki meg kb. mindegy mi van rajtam. Mitől van ez? Más is van így, vagy van rá valami "tudományos" magyarázat? :D Meddig tart szerintetek az egészséges versengés, mikortól kóros? Nyilván biztos vannak fokozatok, de kíváncsi lennék ki mit tud a témáról. Egyébként legtöbbször nézem is azt is, hogy más nők hogy öltözködnek, érdekel a divat, imádom a ruhákat, eddig betudtam ennek. De tényleg észrevettem már hogy sokszor nagyobb elismerés egy nőtársam pozitív véleménye a külsőmről, mint pl a barátomé. Normális ez?

23/L



2016. márc. 22. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Tipikus női szokás a kinézettel, öltözködéssel foglalkozni túlon túl.Hányszor van, hogy menni kell valahova, felöltözik szépen, erre mégis meggondolja magát és átöltözik, mert beindult a bogár, hogy az jobb, mint az első. És persze egymással versengenek, ki tud menőbben öltözni, elegánsabban, de szerintem ez sok esetbe visszafelé sül el, mert épp nem tetszik másnak, nem áll jól. És az is igaz persze, hogy a nők egymást jobban szeretik dicsérni, ha pasi dicséri, az tolakodásnak, szexuális letámadásként értelmezik.
2016. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem úgy van, hanem:

A nők azért hajtanak mostanában a nyálas férfiatlan swag tejfölös gyerekekre, mert ha összejönnek velük, akkor hordhatják egymás ruháját, és így olcsóbban öltözködnek :D

2016. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már aki utolsó :D Én nem szeretem a férfias (?) cuccokat.

Amúgy kérdezőnek nagyjából igaz az állítása :P

2016. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó esetben az ember magának öltözködik, saját ízlése szerint.

De mindegy, az egyszerű embernek annyi a lényeg hogy jól beilleszkedjen a többi közé, olyan legyen mint ők, vagy valamivel jobb. Ezért követik a divatot, és ezért akarnak mindenkinek megfelelni és próbálnak jobbnak látszani. Ja, sajnos ez a normális már.

2016. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Elgondolkodtató. Amúgy nem akartam sztereotipizálni senkit, biztos vagyok benne hogy sok nő van aki túllépett már ezen és más dolgok kötik le a figyelmét. Meg nem akarok bíráskodni sem, emberek vagyunk, ezek emberi tulajdonságok. A swagyolo gyerekekre nem csak a tinik hajtanak? : D Nekem ez új, a saját korosztályomban nem ezt vettem észre. Bár nem is a "menő" közösségek tagja vagyok az tény. Amúgy még a tömegkövetéshez: valamilyen szinten érthető az ellenérzés a birkasággal szemben de ha jobban belegondol az ember, így a legkönnyebb. Manapság sok múlik a beilleszkedésen (lehet régen is így volt, nem tudom, még fiatal vagyok :D) Jópár évig voltam "lázadó", bevallom sok árnyoldala volt, tiniként még elvoltam vele de manapság már túl nagy lelki megterhelésnek érezném hogy kilógok a sorból. Sajnos/nem sajnos sokat hozzátesz az ember megítéléséhez, hogy beáll-e a tömegbe vagy sem, és sokszor hajlamosak ferde szemmel nézni arra aki nem. Szerintem az ideális az az állapot, amikor már mindentől függetlenül jól tudja érezni magát az ember a bőrében, akár tömegcuccokat hord akár kilóg, stb. De akkor a rivalizálást ezek szerint nem csak én látom.
2016. márc. 22. 15:01
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Én azért öltözködök, hogy ha elsétálok egy ablak mellett, meg tudjam bámulni magam :D


Viccet félretéve csak a férfiak hiszik azt, hogy a nők nekik öltözködnek, pedig ha nekik öltözködnénk, akkor nem lenne rajtunk semmi. Nyilván van nő, aki nekik akar tetszeni, de elsősorban a nők maguknak meg valóban egymásnak öltözködnek. És igen, egy nő elismerését én is sokkal jobban és szívesebben veszem, mint a férfiakét :)

2016. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ~OnLány~ ***** válasza:
Sunshinedoll :D Pacsi az első mondatodra,hát ez jó..Viccet félretéve én tényleg meg szoktam magam bámulni minden egyes ablakban. :P
2016. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!