Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hennaval tetovat festeni?

Hennaval tetovat festeni?

Figyelt kérdés
feket hennaval lehet tetovat festeni? milyen szint hagy maga utan a boron? menyi ideig marad tartos? lehet e karos hatasa pl. alergia? tapasztalatok?
2010. márc. 2. 20:43
 1/8 anonim válasza:
A barátomnak volt, egy ismerőse csinálta próbaképpen, semmilyen allergiás tünete nem volt (viszkedés, kipirosodásra gondolok)de szerintem ez változó! kb.2hétig maradt fent, de mondom,h.ez egy kezdő első műve volt,ha olyan csinálja aki tudja a fintákat,akkor szerintem tovább is fenn van! fekete maradt utána is,csak halványabb mint mikor felfestik! remélem segítettem
2010. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Van egy ismerősöm, aki hennázik. Ő mondta, hogy feketét nem használ, mert allergiás tünetek jöhetnek létre. Azt mondta, hogyha valakinek érzékeny a bőre, és fekete hennával festenek rá, az lehet, hogy úgy jár, h többé nem tud fekete ruhákat hordani, mert fel fog nála lépni az allergiás reakció. Hihetetlennek tűnt, de egy profi mondta nekem...


A sima, barna hennával nem lehet gond, bár nem látszik annyira.

2010. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a tanacsokat,arrol enis hallotam, hogy a fekete hennatol lephetnek fel alergias tunetek,de azt nem gondoltam volna hogy ilyen durva...azert meg varom masok velemenyet is! :-)
2010. márc. 2. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak a barna hennát próbáltam - magamra is festettem vele,meg másra is és semmi allergia vagy ilyesmi nem jelentkezett. Bár ez szerintem egyénfüggő,mint hogy valaki rosszul lesz a gombától,más meg eheti naponta 3x és semmi baja.

Visszatérve,a barna henna mikor megszárad lepattog a teteje és a bőrön világosabban marad meg a minta.

2010. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Feketével nem szabad, mert kőolajszármazékokat raknak bele sötétítés céljából. Szerintem használj inkább natúr barnát.

Én most fogom kipróbálni.

2010. márc. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Allergia...? A legkevesebb... Figyelj:

"Az egyre divatosabbá váló henna testfestést összefüggésbe hozták kutatók a leukémia emelkedett kockázatával.

Az Egyesült Arab Emírségek kórházaiban dolgozó kutatók a Leukaemia and Lymphoma című szakfolyóiratban tették közzé tanulmányukat, amely szerint az átlagosnál jóval nagyobb arányban jelentkeznek egyes leukémiatípusok a helyi nők körében.

A akut mieloid leukémia előfordulási aránya általában azonos a férfiak és nők között, ám az Emírségekben 93 százalékkal gyakrabban jelentkezik a nőknél, mint a férfiaknál. A szokások szerint a nők az Emírségekben főként kezüket és lábukat nagy felületen díszítik hennafestékkel, melyet még ma is sokszor benzolban oldanak fel.

Mint a kutatók figyelmeztetnek, a benzol rákkeltő hatású, ráadásul a henna színezésére használt vegyületek között is vannak egészségre ártalmas anyagok, noha a henna éppen természetes termékként terjed egyre inkább más országokban is."

A te döntésed...

2010. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Utolsónak: Igen, eza fekete henna. Viszont az eredeti, barnás-vörös színű hennától senkinek nem lesz semmi baja... Szóval legalább nézz utána kicsit, mielőtt kimásolsz valamit, amit éppen találsz...


Utolsó előtti voltam.

2010. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó előtti:

nyugodtan fürödj is benne, meg is érdemled, ha ilyen....

én csak jószándékkal írtam ezt ide, mivel az édesapám is hasonló betegséggel küzd, és szerettem volna, ha másoknak esélye nyílik ezeket elkerülni... Az orvos is elsorolta, hogy mi minden vezethetett idáig... nem csak úgy "találtam ezt valahol"...

Egyébként meg azt csinálsz, amit akarsz...

2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!