Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akiknek napokig pattogzás...

Akiknek napokig pattogzás nélkül fennmarad a körömlakk, azok mit csinálnak, pl nem mosogatnak?

Figyelt kérdés
Elég fura látni sok embernél, hogy írják hogy napokig fennmarad a körmükön a körömlakk, mikor nekem elég annyi is, hogy pl mosogatok és már jön le... Hiába kenek rá fedőlakkot meg minden csodát. Akiknek napokig fennmarad tökéletesen, mi a titkotok?
2014. okt. 30. 17:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam drágábbat, olcsóbbat, hátha a minőségen múlik, de így se jó.
2014. okt. 30. 17:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mosogatok mellette, én sem igazán tudom miért marad fent. Anniet és OPI-t szoktam használni. A géllakkot próbáltad már?
2014. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet van mosogató gépük :DD

amúgy igen, a géllakkot próbáld, azzal tuti nem lesznek ilyen gondjaid :D

2014. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap mosogatok többször, mégsem pattog le. Egy idő után a vége kezd lekopni. A heti takarítás után szoktam lemosni és újralakkozni.

Ha teszel rá egy réteg fényt, akkor tartósabb a lakk.

Egyébként meg nagyon sokaknak műkörme van, ami tartósabb sokkal, lehet, hogy azokat láttad.

2014. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

shell-lakk

UV alá kell bedugni rétegenként és rögtön meg van száradva, legalább két hétig semmi baja, én évek óta így kérem a manikűröstől

A sima lakk 1-2 napig bírja, totál értelmetlennek tartom.

2014. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én nem szoktam mosogatni... az a mosogatógép dolga. Amúgy nem használok fedőlakkot, se alapot, soha. Nekem azokkal nem tart ki olyan sokáig...
2014. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem általában a közép árkategóriásak 3-4 napig fent maradnak, mindent ugyan úgy csinálok, mintha nem lenne rajta lakk, max domestosozáskor van gond.
2014. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg zsírosabb a körmöd, az általában hamar ledobja a lakkot. Vagy csak lakkozás előtt nem zsírtalanítod a felületét megfelelően. És hosszabb körmön mindig könnyebben sérül a lakkozás, mint a rövideken.

Nekem több mint egy hete van rajta a lakk épp, igaz mosogatni nem gyakran szoktam, de volt két hajmosás, napi fürdés, a ház teljes nagytakarítása, kertészkedés, stb és épp csak a végein kopott meg. Pedig csak alaplakk és egy réteg szín van most rajta. Ja és rövid a körmöm. :)

Egy jó alaplakk számít a legtöbbet tapasztalatom szerint. A fedőlakkok nagy része meg csak ront a tartósságon - szép fényes, gyorsabban szárad tőle, de amint kicsit tovább éri víz, mint egy kézmosás, matricaszerűen lejön.

De az is számít, milyen a technikád. A körömágyra ne kerüljön lakk és az éleken zárd le, így kisebb eséllyel sérül.

2014. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!