Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a különbség az emo, scene...

Mi a különbség az emo, scene és a goth stílus közöt?

Figyelt kérdés
külön-külön mi a jelentésük? mire jó? mitől különbözők ez a harom stílus? valamelyik vagdosa magát vagy szereti a fájdalmat? mind a három feketébe öltözik nem?
2014. szept. 14. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Emo: egy eleterzes keress ra guuglin


Scene: azok ilyen szines emberek vagy nem tudom xdd arra is keress re xd


Goth: arra is keress ra xd


A kinezetuk amugy mind 3 nak mas.

Es attol h meg valaki emo nem feltetlen vagdossa magat..

Egy tok atlagos ember pl csaladi gondok miatt vagy barmi mas miatt elkezdi vagdosni magat akkor rogton emo?? Na ugye h nem .

2014. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én azt hittem hogy a goth vagdossa magát ><
2014. szept. 14. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emo meg a scene hasonlítanak, csak míg az emo depresszívebb, általában fekete cuccok, fekete haj, komor sminkek, addig a scenek színesebb ruhákat is hordanak, a hajuk is gyakran színes, és szeretik a "cuki" dolgokat.(pl.: nyalóka, Hello Kitty) Igazából mögöttes tartalma szerintem egyiknek sem nagyon van, előbb volt az emo hullám, aztán mikor már kezdett unalmas lenni, jöttek a scenek. A legtöbb scene és emo a Z generációba tartozik(feltéve, hogy léteznek még egyáltalán, mert mindkét stílus eléggé lecsengett már). Magyarul a scene és az emo a tinik szórakozása volt főleg, a külsőről szólnak, nem áll mögöttük komoly filozófia vagy hitvallás.

scene: [link]

[link]

emo: [link]

[link]

A goth teljesen más. A stílus a punkból vált le a 80as évek elején. Amellett, hogy egy öltözködési és zenei stílus, általában a gothok művészetbarátok, így az irodalomban, képzőművészetben, filmes világban is ott vannak. Persze tinik is vannak bőven, de ez egy olyan stílus, amit nem feltétélen nő ki az ember, és mivel komoly világnézet is van a külső mögött, sokan csak a huszon éven felülieket tartják "igazi" gothoknak. Öltözködésben általában szeretik a középkorra hajazó dolgokat, a vámpíros sminkeket, a romantikus hangulatot.

[link]

[link]

[link]

[link]

A vagdosás pedig nem stílusfüggő. Általában az emokról szokták ezt mondani, de hülyeség. Az vagdossa magát, akinek problémái vannak, és ennek semmi köze a külsőhöz.

2014. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!