Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem múlik el 2 éve a...

FanaF1 kérdése:

Miért nem múlik el 2 éve a lábamon a bőrpukli? Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Két éve, nyár elején egy új lábujjközi papucsot vettem. Itthon nem volt gond a "próbaüzemnél", de egy egész napos viseletben a lábujjközt díszítő virágminta csúnyán felsértette a nagylábujjamat. A mellette lévő ujjon is keletkezett kisebb horzsolás, de a nagylábujj - főleg a bal - sérült. A seb fura volt, nem nagyon vérzett, lehet, hogy ún vérhólyag volt, ami azonban kemény volt. A seb hamar eltűnt, begyógyult, de a helyén itt maradt ez a nagy pukli. Hamar kiszárad, a felső hámréteg hámlik is folyamatosan, de nem csökken a mérete. Ezek mellett már eltörpül, hogy amit itt-ott megnyomott másik cipő, azokon az ujjakon is vannak puklik, amik nem múlnak el évek óta - valamelyiknél sötétebb is a bőr.


A bőrgyógyász csak annyit mondott, hogy majd felszívódik, és hogy nálam minden bizonnyal ez ilyen lassú folyamat. És semmilyen kenőccsel nem tudom meggyorsítani a folyamatot - neogranormonnal, ekcéma kenőccsel, és körömvirágkrémmel azért megpróbáltam, de semmi. Eléggé el vagyok keseredve, így nyáron a munkába elől zárt cipőt kell vegyek, vagy olyan szandált, ami fedi, de egy strandon sem a legszebb látvány.

Itt van róla fotó: [link]



2014. máj. 25. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem voltál vérvételen vagy nem tapasztalsz magadon hormonzavaros tüneteket? Mert cukorbetegség vagy hormonzavarok okozhatnak lassú sebgyógyulást, de tényleg lehet csak ilyen típus vagy.
2014. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Évente járok vérvizsgálatra, de szerencsére minden normális.
2014. máj. 26. 07:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!