Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a trendi az ázsiai fiatalok...

Mi a trendi az ázsiai fiataloknál az interneten?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok:-milyen frofiképek

-oldalak használata

- fotók

stb.



2014. máj. 16. 17:26
 1/5 anonim válasza:
79%
Kínában a Weibo nagyon népszerű. Kóreában a kpop, Japánban meg minden furcsaság.
2014. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
84%
A gyakorikerdesek.hu. Ez mindenütt nyerő! :-D
2014. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Oldalak:

Kínában Youtube helyett Youku, és Baidu, Viber helyett Wechat

Koreában Viber helyett Kakaotalk

Japánban: Facebook helyett Mixi, és Gree, Viber helyett Line (a line népszerű teljes dél-kelet ázsiában)

STB


Zene: Japánban AKB48, Kínában Snh48, indonéziában JKT48 például, de sokkal jobbak mint amiket magyarországon hallani. (tudom még ajánlani pl SNOWt, Aoyama Thelmát, Ueto Ayát)


Mozifilmek:

Koreában ezek mennek: [link]

Kínában ezek: [link]

Japánban meg ezek: [link]

Én a keresőbe beírom a toplista elejéről a filmcímeket, és angol felirattal tudom nézni, mert "kiskoromban" azt a nyelvet verték a fejembe (a pár évvel ezelőttieket nézd, azokat már kiadták blurayen, de pl az azsiafilm.hu oldalon tudsz nézegelődni hogy mihez létezik magyar felirat is)


Az a baj, hogy az interneten inkább csak a tényleg nagyobb furcsaságokat emelik ki, de pl a japán toplista elején tényleg sima, jó filmek vannak, míg régebben több helyről visszahallottam a robogésát, de az a japán toplistának is a végefelé van, meg a tényleg elmebeteg tv műsor megy japánban véletlenül, a humoroldalak (pl ize.hu) direkt kirakja szóval az internet eléggé torzítja a japánról kialakult képet.

2014. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kínában a Weixin is nagyon megy, meg a QQ-t is használják, de azzal csak rövidebb üzeneteket tudsz küldeni, ilyen MSN szerű, nem valami nagy szám.


Ha pedig ázsiaiakkal akarsz chatelni akkor ott a sharedtalk.com, italki.com stb.


Itt is sok japánnal tudsz találkozni, de ők általában csak japánul beszélnek viszont ezen a chaten nem kell regisztálni vagy ilyesmi, hanem nyitsz egy szobát és jönnek emberek vagy te csatlakozol valakihez. (legalább középszintű japántudás ajánlott)

[link]

2014. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Amit gondolom ismersz az Japánban az anime, az tényleg népszerű. Azt tudom, hogy Kóreában a KDrama is divat.
2014. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!