Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Zselés körömmel kapcsolatban...

Zselés körömmel kapcsolatban szeretnék segitséget kérni.!?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy csomagot kb 1 hónapja és sok oldalt olvastm màr de nem tudom elkésziteni a zselélakkot a körmömre.

Mikor meddig kell benn hagynia a làmpa alatt? Melyik réteget reszelhetem le? Es miért repedezik be? A fedölakkort avégén uv fény alatt kell szaritani vagy nem?



2014. febr. 1. 11:20
 1/1 bettv válasza:

A zselés lakkozás lépései


Normál manikűr áztatás nélkül, vagyis feltolom a körömbőrt, a körömre tapadt részeket eltávolítom a köröm felületéről. Ha a feltolt körömbőr túl vastag, körbevágom ollóval (aki a körömbőr ollóval való eltávolítását ellenzi, az kihagyhatja ezt a folyamatot, engem viszont irritál, amikor az elkészült szép körömre rálóg az elhalt és feltolt körömbőr). Köröm formájának kialakítása körömreszelővel.A fenti képen Martina körmei láthatók manikűr előtt, illetve a jobb kezén látszik, hogy körmeiről már feltoltam a körömbőrt.

A köröm előkészítése köröm előkészítő folyadékokkal (nail prep, acid free primer).

A zselés alaplakk (színtelen) felvitele lakkozó mozdulatokkal, lámpázás. Nyugodtan lehet 4-4, 2-2 technikával, mert a gel lac nem folyik el.

Színes zselés lakk felvitele lakkozó mozdulatokkal, lámpázás. Ha szükséges – mondjuk a színes gel lac nem fed rendesen – ezt a folyamatot meg lehet ismételni. Én minden esetben javaslom a két réteg színes zselés lakkot, mert úgy a színek teltebbek, élesebbek lesznek.

Ha díszíteni szeretnénk a körmöt, akkor az utolsó színes réteget fixálni kell, és arra mehet a mindenféle díszítés (lakk, zselés lakk, zselé, akril), kivéve a 3D porcelán és 3D zselés díszítést, ami az utolsó (clear) rétegre kerül. /Azonban felhívnám a figyelmet arra, hogy nem mindegyik márkájú színes lakk zselét lehet illetve kell fixálni, mert van olyan, amelyik nem igényel fixálást (szárazra köt), és olyan is, amelyik fixáláskor összeugrik, felpúposodik. Ebben az esetben a fedőrétegre kerül a díszítés, majd díszítéstől függően, egy újabb top réteg./

A következő réteg ismét a színtelen (clear) gel lac, lámpázás.

A zselés lakkok készre kötnek az uv lámpában, de – márkától függően – a legtöbbjüket az utolsó lámpázás után fixálni kell (cleanser).

Végül a körömbőr ápolása finom, illatos (barackos a kedvencem) körömbőr ápoló olajjal.


Igazából ezt csak leírni tart sokáig, az egész folyamat kb. 50 perc alatt megvan.

2014. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!