Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen sminkcuccokat és egyéb...

Milyen sminkcuccokat és egyéb dolgokat vegyek magamnak, amire szükségem lehet?

Figyelt kérdés

Egyéb dolgok alatt olyanokra gondolok, mint sminklemosó és társai.

16/L


2013. dec. 27. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szemceruza, szempillaspirál, szájfény, (magamból kiindulva) rúzsok, korrektor, alapozó (esetleg), púder, több színből álló paletta.


Egyéb dolgok.: sminklemosó, vatta, ecsetek, szempillagöndörítő.

2013. dec. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző: Tudod ki vesz ennyi dolgot? Ennyi badarságot.

Jó, nekem is sok sminkem van de ennyi idősen nem hiszem, hogy szükséged lenne ennyire, és azt sem hiszem, hogy 16évesen mindegyikből megtudnád venni a legjobbat. Mondjuk fogalmam sincs az anyagi helyzetetekről. De szerintem a te korodban elég ha van tusod, szempillaspirálod, egy két barackos vagy pezsgőárnyalatú szemhéjpúdered (de ha jársz bulizni akkor erősebb is lehet). Pár rúzs. Arcra való dolgok közül, ha vannak bőrhibáid akkor alapozó, de elég lehet egy bbkrém is ha nincsenek pattanásaid vagy ilyesmik, és ha zsíros avagy kombinált a bőröd akkor jól jöhet egy púder. És kifújt. Használhatsz még pirosítót és bronzosítót is, de szerintem az se nagyon kell. Csak ha nagyon sápadt az arcod. Sminklemosásra pedig szerintem elegendő egy dolog, én a loreal micellás vizét ajánlom. Ettől nem lesz kiütésed, és szépen lehozza a makeupot. Meg persze egy hidratáló, ezt a bőrtípusodnak megfelelően válaszd ki.

2013. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát figyelj,azt én nem tudhatom,hogy neked mire van szükséged,de azért felsorolok párat,amire biztos szükség van egy sminkkészlethez:Szempillaspirál,szájfény,rúzs,szemfesték,szemceruza,ecsetek,sminklemosó,alapozó,púder,krémek(ha pattanásos az arcod).És szerintem ennyi....De ne mond hogy még egy sminkcuccod sincs 16 éves korodban!Én sokkal fiatalabb vagyok nálad,és már van szempillaspirálom,meg szájfényem....Meg szemceruzám....De ezt nem azért mondtam,csak szerintem azért ha ennyi éves vagy már,akkor biztos van valami sminked.Vagy tévedtem?

2013. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, vannak sminkcuccaim, csak be szeretném újítani a készletet, mert a legtöbb fogyóban van, meg van 1-2 cucc, amit anyukámmal közösen használok, és szeretnék sajátot.
2013. dec. 28. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Smink:

Szerintem nagyon fontos, hogy legyen jó minőségű alapozód és korrektorod (púder még esetleg, ha zsírosabb a bőröd és fénylik.)

Ami még számomra elengedhetetlen lenne az a szempillaspirál. Figyeld meg, hogy már egy jó spirál is milyen szépen ki tudja emelni a szemeidet.

Egy jó szemceruza szintén hasznos. Alapnak egy feketét, barnát vagy szürkét javasolnék (attól függően, hogy melyik áll jobban neked, de persze, ha gondolod mind három színből beszerezhetsz egyet-egyet.)

Ha már jól tudsz bánni a ceruzával, akkor kipróbálhatod a szemhéjtust is. Én a zselés (tégelyes) tusokra esküszöm (nekem Essence van, de azt sajnos már nem gyártják, viszont az Alverde zseléstusról is sok jót hallottam.)

Szemhéjpúderből én azt javasolom, hogy palettát vegyél (mondjuk 4 vagy 5 színből állót) és kezdetnek inkább természetesebb, nude árnyalatokból (ugye barna, bézs, barack, fehér.)


Kellékek:

A sminkelés mellett sokan megfeledkeznek arról, hogy a legfontosabb azért mégiscsak az egészség, így nem gondoskodnak megfelelően az arcukról. Ugye az arctisztítás 3 alap lépése: tisztítás, tonizálás, hidratálás. Szükséged lesz tehát egy arctisztítóra és egy tonikra, valamint nappali és éjszakai hidratáló krémre (bár egyesek szerint egy hidratáló is elég, én kettőt használok, de mindenki tapasztalja ki magának, hogy mi jó a bőrének.) Nagyon fontos, hogy mindenből a bőrtípusodnak megfelelőt válaszd. Ha gondolod ezek mellé még beszerezhetsz egy arcradírt (ezt csak heti egyszer kell használni.)

Ecsetekből szerintem először a szemhéjpúder ecseteket szerezd be, elsőnek kettőt: egy lapos és egy satír (angolul smokey) ecsetet. Illetve, ha zselést tust akarsz használni, akkor egy ahhoz való ecsetet. Az igazán profik esküsznek az alapozó ecsetre, én azt nem szeretem, sokkal könnyebben el tudom dolgozni a kezemmel. De ezt te majd magadnak kitapasztalod, hogy mi a kényelmes, mivel tudsz jól dolgozni.

2013. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!