Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nektek milyen volt először...

Nektek milyen volt először tanacsadónak lenni? . Avonnál/oriflame

Figyelt kérdés

Pár napja jelentkeztem az oriflamnél,és nem tudom,hogy mire számitsak..és nincsis túl sok ember aki rendelne..sőt.Az érdekelne,hogy mennyi idő allatt kedzdett beindulni az

"üzlet",előre mennyien rendeltek,sokat "rohangáltatok" a katalogusokkal, Izgattad magad miatta..?



#Oroflame
2013. jún. 19. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve Avonozok és hát azt kell mondjam, hogy karcsú és egyre karcsúbb a forgalom. Oriflameben nem vagyok otthon, de Avon tanácsadónő rengeteg van, így a legtöbb embernek már van tanácsadónője vagy akinek nincs,az valószínűleg nem is akar. Nehéz. Először a szűkebb környezetedben tudsz csak tevékenykedni, adogatod a katalógusokat, sokan szívesen meg is nézik, de rendelni nagyon kis %-a fog sajnos. Kevés embernek van ilyesmire pénze és ha valaki rendel egy kampányban,akkor az utána egy darabig nem rendel általában, szóval a fix vevők sem hoznak minden hónapban pénzt. Tulajdonképpen pénzt én nem is látok belőle,mert egy átlag hónapban 5-7 ezer a rendelés, 15% az árengedmény, de a katalógus elég drága, így kb azt fedezi + párszáz forint, de ha már én is veszek magamnak valamit, akkor ugye ez is ugrik. Nálunk 5000-től van árengedmény, de én minden hónapban küzdök azzal,hogy meglegyen, egyedül a Karácsonyi időszakban lendül be a biznisz,amúgy elhanyagolható a nyereség,nekem őszintén szólva egyre kevésbé éri meg, de folyamatosan olyan intézkedéseket hoznak az Avonnál,ami a tanácsadónőnek egyre kevésbé kedvez, így erősen elgondolkodom azon, hogy abba kéne hagyni. Lehet, hogy én foglalkozom keveset a dologgal, vannak akik egész szépen teljesítenek, de ha az emberek nem akarnak költeni, akkor nem akarnak költeni...az elején is nehéz lesz és utána is, de nem akarlak eltántorítani, próbáld meg, tegyél meg mindent és vagy lesz belőle valami vagy nem. Sok sikert!
2013. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy örömmel kezdtem bele, aztán rájöttem hogy 2-3 ember rendel, az sem mindig és kis összegekben, és így semmi értelme az egésznek. Szóval abba is hagytam, hülyeség az egész ha nincs óriási és gazdag ismeretségi köröd.
2013. jún. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,és hát igen,valóban kevesen rendelnek..mindenesetre megpróbálkozom lám mit hoz az első pár hónap..de ha nem megy nem fogom erőltetni.


Köszi mg 1x :):)

2013. jún. 21. 07:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én először azért kezdtem eltávolodni az avontól, mert egy olyan "tanácsadónőt" sem ismertem, aki valóban tanácsadó lett volna. Bármit kérdeztem a termékekről, semmiben nem tudtak segíteni, nem ismerték azt, amit árultak. Számomra így teljesen hiteltelen lett az egész.

Utána meg azt vettem észre, hogy a bőröm egyre kevésbé kedveli az avonos cuccokat, így le is tettem a használatukról.

2013. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt:)
2013. júl. 30. 15:41
 6/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Egyébként ha ilyen területen szeretnél dolgozni, tudok neked ajánlani céget.

2013. júl. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó rendes tőled :). Bár még nem tudom,hogy s mint lessz ,mert már eltlet azóta egy kis idő mióta"leszerződtettem" de a barátnőm aki segitett a dolgokban most nemelérhető,pedig még sok kérdéesem vólna,amiben az ő segitsége kellene.Igy tulajdonképpen mióta kiraktam a kérdést semmi sem változott.Nem is kerestem "klienseket".Mondhatni leülepedtek a dolgok,de azért méd szeretnék belevágni.
2013. aug. 2. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Na itt a bibi. Rengetegen elkövetik azt a hibát, hogy beregisztrálnak rengeteg embert, aztán magukra hagyják őket, nem segítenek nekik elindulni. Vagy ami még rosszabb, hogy ők sincsenek tisztában az egésszel, és csak azt látják, hogy az avonozás/oriflame-ezés egyet jelent azzal, hogy dobálják a katalógust az embereknek ahelyett, hogy valóban segítenének neki. Ráadásul ma már minden második ember avonozik, és nagyon nehéz új vásárlókat, főleg csatlakozókat találni.
2013. aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a probléma,amig jártam bemutatókra,addig mindent bemagyaráztak,hogy milyen jó jövedelem lehet stb. Mikor meg először mentem a központba hogy katalógust vegyek,meg beadtam a "szerződést",ott volt az igazgató nő is,de nagyon ridegek voltak,nem vette volna a fáradságot,hogy adjon pár eligazitást,előtte meg,hogy "pattogott",hogy lépjünk be.
2013. aug. 6. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!