Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Manapság miből áll egy manikür...

Manapság miből áll egy manikür? Csak azért kérdem, mert voltam egy körmösnél aki csak visszatolta szárazon a bőrt és formára reszelte a saját körmömet. Tényleg ebből tart manapság egy manikür?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ennél azért több :)

Van a hagyományos, a francia (nem a lakkozás miatt az) és a gépi manikűr.

A hagyományos az áztatásos. Köröm formára reszelése, majd áztatás, bőr visszatolása, levágása, ha kell, majd polír.

A francia az a bőroldós, amikor nem áztatunk, csak bekenjük bőroldóval, körmöt formára reszelünk, majd ami kell, levágjuk.

A gépi pedig köröm formára reszelés, majd bőrfeltolás, és géppel leszedjük a még letapadt bőröket, levágjuk, ha kell.

Mindnek polír a vége, és egy kis masszázs hidratáló krémmel.

2013. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Őrület, hogy milyen szolgáltatást nyújtanak manapság márindenhol. Hülyének nézik az embert!
2013. márc. 29. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem kéne általánosítani. Amit leírtam, azt pl én csinálom. Csak nem mindegy, hogy hova mész.
2013. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem bántásnak szántam!

De már több körmösnél os voltam itt V. . .en és mondenhol volt probléma.

A másik helyen a lábamat csinálták, akkor azt mondta a csaj, hogy nincs mit leszedjen a talpamról, olyan bababőröm van, holott egy éve voltam pedikűrön. :D

Tény az, hogy súlyomb kifolyólag, tényleg nincsenek durva bőrkeményedéseim, meg a cipőom minősége is jó, de ez is túlzás volt, mert itthon lereszeltem egy jó adagot a talpamról.

És még számtalan ehez hasonló esetem van.

2013. márc. 29. 21:51
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocs a helyesírásért, telefonról írok és kapkodok.

Múltor a fodrász úgy levágta a hajam, hogy egyik oldalon hosszab volt. Másnap elmentem egy másik fodrászhoz (kénytelen voltam), és ő meegkérdezte, hogy biztos, hogy fodrász végzettségű vágta a hajamat.

2013. márc. 29. 21:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval ez a manikűr eset, ez már az utolsó csepp volt a pohárban.
2013. márc. 29. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért tanuld meg inkább magadnak csinálni. :)
2019. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!