Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kontaktlencse? (Többi lent)

Kontaktlencse? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ilyen kontaktlencsét szeretnék: [link]


Esetleg van ezekhez valami olyasmi hogy hány éves kortól lehet hordani? Akkor is hordhatom ha nem vagyok szemüveges?



2013. márc. 24. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Anélkül ne vegyél ilyet, hogy beszélnél egy szakemberrel. Megvizsgálják a szemed, egyáltalán lehet-e lencséd. Meg meg is kell tanulni kezelni.

Amúgy ilyen fajta lencsét maximum alkalmi viselésre ajánlanak, szóval ne gondold, hogy minden napra jó lesz, mert elég csúnyán tönkre tudja tenni a szemet egy életre, beereződhet, stb. Sajnos nem túl jók az adatai.

Ha nincs látáshibád, dioptria nélküli lencse kell, de a szemed görbülete még nem biztos hogy egyezik, stb.

Korra kb. 14 év, amikor már elég felelősségteljes az ember és a szeme is kellőképp fejlett, de van, akinél ez csak 16 év, van, akinél sokkal hamarabb is lehet. De csak úgy ne rendeld meg tényleg!

2013. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Én kontaktlencsét hordok, de nekem szemüveg helyett van. Ha látnék rendesen, eszembe nem jutna vesződni vele, mert azért ez is ki tud száradni meg foglalkozni kell vele (arról nem beszélve, hogy baromi drága) stb. Ráadásul ezt tényleg komoly vizsgálat előzi meg. Nekem pl. kiderült, hogy kicsit száraz a szemem, így másféle lencse kell. Egy ilyentől, amit Te linkeltél, valószínűleg totál kikészült volna a szemem.
2013. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!