Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy ússzam meg a suliban a...

Hogy ússzam meg a suliban a köröm ellenőrzést?

Figyelt kérdés
A körmöm minden hónapban meg van csinálva,gél lakkozva,mert alapból vékony a körmöm,és hamar letörik/beszakad.De hétfőn az igazgatóhelyettes bejön (nő) és nekem kék most a körmöm.Hétfőig tuti nem tudom eltüntetni.Körmöshöz csak jövőhétvégén tudok menni,előbb nem.Leszedni nem akarom és nem is fogom.Ezért kaphatok igazgatóit?Hogy lehetnék esetleg hétfőig beteg?
2013. márc. 7. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Milyen iskola ez? Nem szólhatnak bele, hogy nézel ki, max. akkor, ha baleset veszélyes. Az, hogy kék a körmöd, az meg nem az. Ha kapsz valamit mehetsz az ombudsmanhoz, mint az a gyerek, akit a hosszú haja miatt cseszegetett az igazgató, aztán mikor az ombudsman kiment, a legelső amit látott Rákóczi képe az iskolában, akinek véletlen sem rövid haja volt...
2013. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andii1 ***** válasza:
9%
csak nem hit iskolába jársz? xD
2013. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát ezért szerintem felesleges lenne hiányoznod ! Meg nem hiszem el hogy ahol laksz ott csak 1 műkörmös van aki le tudja neked szedni, biztos van több , szerintem kérdezősködj egy kicsit hátha lesz valakinek szabad időpontja. Egyébként én se értek egyet ezzel a körömfestés dologgal. Nálunk is ugyanez van , mindenért szólnak , de még egy kis szempillaspirálért is. Esetleg a géllakra ráfesthetnél valami nude árnyalatú körömlakkal , és úgy nem lesz feltűnő, Például:

[link]


És majd azt mondod ha észrevennék hogy csak átlátszó körömlakk . Lehet hülyeség , de egy próbát megér ha így is úgyis igazgatóit kapsz (mert nálunk az jár érte, hogyha smink, lógós fülbevaló, köröm ..stb)


Remélem segítettem

2013. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Remélhetőleg így legalább megtanulod, hogy ilyen értelmetlen, igénytelen idiótaságot nem csinálunk.
2013. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen suliba jársz (általános/középiskola) de gondolom általánosba, vagy ha középsuli, akkor abból valamilyen hitsuli.. mert ezeken a helyeken szólnak az ilyenekért.. sőt előszeretettel osztogatnak igazgatóit..


szerintem is próbáld meg valamilyen nude lakkal eltakarni, bár nem 100% hogy bejön..


hiányozni ilyenért felesleges..


annak pedig aki írta, hogy nem hiszi el hogy ahol laksz csak 1 körmös van, üzenem, hogy pedig nem lehetetlen, és nem is hihetetlen, mert nálunk pl egy sincs, a szomszéd faluban van legközelebb, és az egész környékről oda járnak, még mikor én jártam, akkor is legkorábban másfél héttel későbbre kaptam időpontot, mert egyszerűen korábban nem tudott fogadni..


Úgyhogy kérdező, mást nem hiszem hogy tudsz csinálni ezeken kívül:

- eltakarod nude lakkal

- keresel másik körmöst, aki korábban tud fogadni, ha a lakóhelyeden nincs is, közeli városban vagy valahol biztos van, én inkább buszoznék/vonatoznék egy fél órára lévő városba, minthogy igazgatóit kapjak

- vagy pedig leszeded, de az ugye nem biztos hogy a saját körmödnek jót fog tenni..

2013. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Én evangélikus iskolába járok és fekete hosszú műkörmöm van.Nem hogy még beszólnak érte,volt tanár aki meg is dicsérte.

De ha tudod hogy ilyen szigorú a szabály,minek csinálsz élénk színűt?

Én nem értem minek ezeket a dolgokat ilyen szigorúan venni,most egy kék színnel mégis kinek árt ?

2013. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
és akkor mivan ha intőt kapsz? szerinted bármit is számitani fog az életedben, hogy pl a 7.-es ellenőrző könyvedbe milyen idióta szöveget irtak be?
2013. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Te krva
2013. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
ha altalanos iskolas vagy, akkor azzonnal szedesd le, mert nem neked valo! ha gimis, akkor meg senkit nem fog erdekelni...
2013. márc. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

[link]


" Minden évben visszatérő kérdéskör, hogy az iskola hogyan szabályozhatja a tanulók külső megjelenését. A beadványokból megállapítható, hogy számos iskola helyi szabályzata tartalmaz ezzel kapcsolatos, nem jogszerű korlátozást: hajviselettel, ékszerviseléssel, öltözködéssel kapcsolatos tiltó rendelkezéseket. A közoktatási törvény 40. § (7) bekezdése értelmében az iskola házirendje állapítja meg a jogszabályban meghatározott tanulói jogok és kötelességek gyakorlásával, az iskolai tanulói munkarenddel, a tanórai és tanórán kívüli foglalkozások rendjével, az iskola helyiségei és az iskolához tartozó területek használatával kapcsolatos szabályokat. A házirend tehát tartalmazhat a diákok kötelességeiről szóló fejezetet. E fejezet rendelkezései azonban csak a jogszabályokban előírt kötelességeket részletezhetik, azok teljesítésének módját határozhatják meg. Nincs arra lehetőség, hogy a jogszabályokban rögzített kötelességeken túl az iskola házirendje további tanulói kötelességeket írjon elő.


A beadványozókat a következőkről tájékoztattuk. A megjelenés, az öltözködés, a külső megválasztása az ember önrendelkezési jogához tartozik. Ez az Alkotmányban biztosított alapjog a szabadságjogok körébe tartozik. Lényege, hogy az emberi személyiség szabad kibontakozásának jogát biztosítja, ugyanakkor a legtöbb alapjoghoz hasonlóan, ez az alapjog sem korlátozhatatlan. Az Alkotmány 8. § (2) bekezdése értelmében a Magyar Köztársaságban az alapvető jogokra és kötelességekre vonatkozó szabályokat törvény állapítja meg. Ennek alapján tehát az alapjog korlátozása csak törvényben történhet. A közoktatási intézményekben folyó élet speciális viszonyait törvényi szinten a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: közoktatási törvény) szabályozza. Az iskola világában érintett alapjogok korlátozására vonatkozó rendelkezések tehát nagyrészt itt találhatók.


A közoktatási törvény diákok külső megjelenésével, öltözködésével kapcsolatos előírásainak alapja az, hogy a közoktatási intézmény köteles felügyeletet biztosítani a kiskorú tanulók felett, és ennek keretében óvnia kell azok testi épségét, egészségét, vigyáznia kell értékeikre, gondoskodnia kell a tanulók erkölcsi védelméről. Mindebből következik, hogy a külső megjelenéssel, öltözködéssel kapcsolatos iskolai előírások kizárólag e cél érdekében születhetnek, hiszen, ha nem ezt a célt szolgálnák, akkor törvényi felhatalmazás nélkül, indokolatlanul korlátoznák a tanulók önrendelkezési jogát. Ezek alapján az iskola saját belső normáiban (pl. pedagógiai program, házirend) csak a törvényi korlátozás kifejtését, konkretizálását végezheti el, új indokokat nem alkothat.


Az oktatás világában azok a külső megjelenésre, öltözködésre vonatkozó iskolai előírások jogszerűek, amelyek a tanuló testi épségét kívánják megőrizni. Ilyen előírás lehet például, hogy bizonyos ékszerek nem hordhatók testnevelés órán, mert balesetveszélyesek; vagy az az előírás, hogy műhelygyakorlatokon védőöltözetet kell használni. Szakképzés során természetesen a munkavédelmi, illetve higiéniai előírások betartatása is jogszerű, hiszen ezek a szabályok nem is csak a tanulókra vonatkoznak, hanem mindenkire, aki az adott jellegű tevékenységgel foglalkozik. Jogszerűek továbbá azok az előírások is, amelyek nem feltétlenül a testi épséget, hanem a tanuló ruháját hivatottak védeni, ezek sok esetben nem is különíthetők el a balesetvédelmi előírásoktól.


Nem jogszerű azonban az az előírás, amely csak azért ír elő a külső megjelenésre, öltözködésre vonatkozó szabályokat, hogy ezzel "egyneműsítse" a tanulókat, hiszen nincs olyan törvényes cél, amely ezt megkövetelné. Szintén jogszerűtlen, ha az öltözködési szabályoknak mögöttes fegyelmezési célja van. A közoktatási intézményben történő fegyelmezésnek a közoktatási törvényben rögzített más eszközökkel kell történnie. Az iskolai házirend szabályai a közoktatási törvény felhatalmazása alapján kötelező erejűek, azok megszegése hátrányos következményekkel jár mindazokra nézve, akikre a házirend vonatkozik. Esztétikai követelményeknek, ízlésbeli elvárásoknak való meg nem felelés azonban álláspontunk szerint nem vonhat maga után hátrányos következményeket: fegyelmező intézkedéseket vagy súlyosabb esetben fegyelmi büntetést.


A tanulók külső megjelenésére, viseletére vonatkozó kérdésekbe az iskola nem avatkozhat be, ez a tanulók személyiségi jogainak csorbítása lenne. Így ugyancsak jogszerűtlen, ha az öltözködési szabályok célja esztétikai követelmények, ízlésbeli elvárások kikényszerítése. A fentiek értelmében sem a házirend, sem a pedagógus nem írhat elő jogszerűen az iskolában való megjelenés követelményeként hajviselettel, öltözködéssel kapcsolatos esztétikai elvárásokat. A pedagógus természetesen nevelési tevékenysége közben kifejezheti ezzel kapcsolatos rosszallását, megpróbálhatja meggyőzni a tanulót, ám kötelező érvénnyel, szankció kilátásba helyezésével nem hathat a tanuló életének ezen területére. Általánosságban elmondható, hogy ezen szabályokon az sem változtat, ha a vonatkozó szabályzatot a tanulók és a szülők is aláírták. (K-OJOGB-185/2009., K-OJOGB-437/2009., K-OJOGB-556/2009., K-OJOGB-835/2009.) "

2013. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!