Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyűrűt szeretnék venni a...

GuteFrage kérdése:

Gyűrűt szeretnék venni a barátnőmnek, köves fehéraranyra gondoltam. Voltam már néhány boltban és bánt, hogy nincs fegyverem ellenük. A szavuk a garancia mindenre, mert nem értek az ékszerekhez. Mi garantálja, hogy ha azt kapom, amit mondanak?

Figyelt kérdés
De itt egyszerűen ki vagyok szolgáltatva a dollárszemű eladóknak. Egy gagyi, ebay-n rendelt gyűrűért is kiadnék akár ötvenezret is, ha azt mondanák, hogy gyémánt. Mert szerintem átverik a felkészületlen vásárókat. Hogy tudom ellenőrizni a gyűrű "eredetiségét"? Vigyek magammal ékszerészt?

2012. dec. 7. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, hogy ha "jó" boltban vásárolsz, biztosan nem fognak átverni. Másrészt drágább ékszerekhez papírt is szoktak adni.
2012. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valódi gyémánthoz adnak tanusítványt. Ha nem adnak, kérni kell. Ha nem tudnak adni, ki kell fordulni az üzletből. Amúgy egy vékony aranygyűrű egy nagyobb gyémánttal 6-800.000 ft.
2012. dec. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gondolom a köves nem gyémántot takar (bár nem tudom mennyire vagy eleresztve anyagilag). Mindegy. Az aranynál a benyomatot figyeld meg. Minden nemesfémbe nyomnak egy jelet, hogy az milyen nemesfém. Nézz utána, hogy a fehéraranyban milyennek kéne lennie, és ellenőrizd. Nagyítót vigyél.
2013. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!