Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmösök! Mennyi pénz jön...

Műkörmösök! Mennyi pénz jön le nektek tisztán abból amit a vendég otthagy nálatok?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból, hisz annyi körmös van megéri nektek körmözni? Otthon vagy szalonba csináljátok?
2012. okt. 20. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen székpénz van. vagyis bérled az asztalod, ami havi fix összeg, a bevétel pedig a tiéd, persze van anyagár, de az nem olyan sok.
2012. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

"Ági8405 válasza:


A legtöbb helyen székpénz van. vagyis bérled az asztalod, ami havi fix összeg, a bevétel pedig a tiéd, persze van anyagár, de az nem olyan sok."


Te ugye még sosem hallottál arról, hogy hivatalosan kellene dolgozni?

a bevétel a tiéd.. és abból fizeted az adót, a járulékokat (ami egyéni vállalkozónál jelenleg 73 ezer ft kb akkor is, ha egy fillér bevételed sincs), plusz néha eljársz továbbképzésekre, plusz anyagok.

Ami nem sok?? Legalább 70 ezret költök havonta anyagra... hát, tényleg nem sok :D Minden relatív. Speciel egy liter a legolcsóbb liquidből 20 ezer ft. És havonta elmegy legalább ennyi. És aztán nem beszéltem még a porokról (sok-sok színesről is, mert a vendég igényli, hogy mindig legyen valami új szín), plusz a géllakkokról, plusz a havit 6-7 ezer ft-nyi szerelőről.. és akkor arról még nem volt szó, hogy külön kell tenni pénzt, mert mi van, ha elromlik a csiszológép? Ha nem teszel el rá pénzt, akkor hirtelen ritka az, hogy van rá 50 ezred. Mert egy jó gép ennyi.

2012. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy vendégre értettem az anyagárat, nem havi szinten. Ha sokat költesz anyagra akkor az azt jelenti hogy sok vendéged is volt és sokat kerestél. Az adó megint más kérdés itt a kérdés szerintem az volt hogy egy köröm után mennyi marad és megéri-e csinálni. Akinek nem az nem csinálja. Van más hivatalos mód is, pl alkalmazottnak lenni(papíron). Az vállalkozó aki ki is tudja fizetni. Ha nem érné meg nem lennél az gondolom és nem csinálnád. Na meg nem mindegy hol dolgozol, vidék vagy főváros, milyen szalon stb.

A legtöbb körmös zselével dolgozik és nem kell liquid de ez részlet kérdés. Ha jól tudom a zselé olcsóbb valamennyivel.

2012. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, én nem vitatkozom veled, mert nem érdemes. De butaságokat írsz.


Az is dolgozik, aki minimálbért kap, pedig nem biztos, hogy 8 óra munkáért megéri.


Nem mindig azért dolgozunk, hogy megérje. Nyilván jobb ez, mint 8 órában a szalag mellett, meg kapálni, de a megéri kategória még nem ez.

2012. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én zselével dolgozok, őszintén 1 éve dolgozok, sokan vannak nálam, de még nem tudtam kiszámolni mennyi is lenne a tiszta bevétel, mert mindig van nagyobb kiadás pl. most elromlott a csiszológépem ami alsó hangon 25.000 Ft... szerintem ha csak ebből élnék meg nem túl rózsás lenne a helyzet, pedig tele a naptáram ( jó mondjuk a legdrágább Crystal nails-el dolgozok, de nekem a minőség az első) én így egy év után jutottam el oda, hogy már van rendes alap készletem, majd most fogom kiszámolgatni hogy mennyi is az annyi, jaj hát a járulékokról ne is beszéljünk ami kb. 40.000 ft / hó, erre jönne még a bérleti díj ha nem enyém lenne az üzlet...
2012. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!