Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől tág a pupilla?

Mitől tág a pupilla?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom konkrétan hogy mire vagy kíváncsi de fény hatására összeszűkül sötétben pedig kitágul.
2012. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől lehet. Mint már mondták a sötétben is kitágul, valamint akkor ha valaminek nagyon örülsz, ha hirtelen megrémülsz, ha hazudsz is minimálisan tágul a pupillád, de akkor rögtön össze is húzódik. Esetleg még akkor is ha be vagy tépve, meg logikusan akkor is, ha pupillatágítót kapsz. :D Akkor is tágul, ha valami olyanra nézel, ami tetszik neked pl. a szerelmedre, egy olyan emberre aki bejön neked. Vagy ha sokkos állapotban vagy, akkor is tág a pupillád. Vagy ha jól tudom, akkor epilepsziás rohamnál is kitágul. Meg akkor is ha túl sok alkoholt iszol. Meg persze vannak különböző betegségek, aminél a szemben lévő izmok működnek rosszul, és amiatt nem tud összehúzódni. Meg még rengeteg dolog okozhat tág pupillákat, de most így hirtelen ezek jutottak az eszembe. :D
2012. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A pupilla akkor tág, ha nem kap elég fényt. De nyilvánvalóan nem erre vagy kíváncsi. Létezik ui. e nedragulya (Atropa belladonna), melynek alkaloidja az atropin, s ennek hatására a pupilla kitágul. A "bella donna" (szép asszony) kifejezés pont arról szól, hogy a szembe cseppentett atropin kitágítja a pupillát. Ez régebben valóban kozmetikai megfontolásból használták, ma már csak orvosok használják szemfenék vizsgálat alkalmával. Használatára ui. nagyon szép nagy pupillája lesz a szépasszonynak, de egyben nagyon fényérzékeny is. A pupilla tágasságának szabályozása védi az ideghártyát a fényártalomtól, ezzel tehát nem érdemes kísérletezni, mert nagyon ártalmas is lehet.
2012. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Palotás Imre válasza:

A klasszikus és egyben a legerősebb pupillatágító valóban a nadragulyából készült csepp, ahogy a 3. válaszoló írta.


Viszont ma már nem csak ezt alkalmazzák, mert ennek a hatása legalább egy napig tart (de a leírások szerint akár 2 hétig is), ami alatt az ember homályosan lát.


Ezért helyette rövidebb hatástartamú szereket (tropikamid, fenilefrin) használnak.

2012. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hm. Ez engem is érdekel. Jó kérdés. Nekem minden délután tág a pupillám és azt érzem, hogy valami nem stimmel. Ezt nem tudom jobban körülírni, olyan furcsán érzem magam. És semmim nincs, amit az első válaszoló írt.... A kérdező miért kérdezi? Egyéb tünetek?
2012. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kisslaca válasza:
Ha meglátsz valami durvát,kitágul!
2012. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amikor tükörbe nézek kitágul mindig xDD
2021. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!