Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy lehetnének mindíg ápoltak...

Hogy lehetnének mindíg ápoltak, szépek a körmeim? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Gondoltam elmegyek körmöshöz pedikür, manikürre és szeretném ha befestené a körmeimet....Ha csak festi akkor meddig marad olyan(sima lakkal) ?

Gél lakk-al vagy sima lakkal festessem egyáltalán?

Vagy jobb ha én festem be magamnak ? (csak félek hogy az bénára sikerülne:S )

Vagy esetleg zselé réteget tegyen fel és esetleg abba valami mintát?


Köszi a válaszokat!


2012. máj. 2. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon egyszerű ápoltan tartani a körmeidet, nem nagy ördöngősség.


Ezekre figyelj oda: legyenek mindig tiszták, ne legyenek letörve, berepedve. Ha nem tudod szépre növeszteni a körmeidet, mert nem elég egészségesek, akkor inkább vágd le rövidre őket, addig, amíg meg nem erősödnek (erre a célra lehet vitamint szedni, vagy körömerősítő lakkot használni). Amit sok nőn látok, hogy az egyik körme hosszú, a másik rövid, a harmadik meg a kettő között... Szerintem fontos, hogy egyforma hosszúak legyenek.

Ha áttetszőre fested, vagy halvány színűre, akkor nem fog feltűnni, ha kicsit megkopik a lakk; ha viszont az erős színeket szereted, akkor készülj fel, hogy gyakrabban újra kell festeni, mert bizony az elég rasnya tud lenni, ha lekopik a fele.


Én személy szerint a rövid körmöket szeretem, nekem kényelmesebb is és jobban is tetszik magamon, mint a hosszú. Úgyhogy elég gyakran vágom és reszelem, aztán mindig kilakkozom, kedvtől függően sötétebb vagy világosabb árnyalatú körömlakkal. :)


Remélem tudtam segíteni!

2012. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HotChoc ***** válasza:
Az ápoltság egyik legfontosabb jellemzője a tisztaság. Ez az alapja ennek. Egyébként ha félsz attól, hogy "béna" lenne a saját kezűleg kifestett körmöd, akkor igen, menj manikűröshöz! (amúgy eleinte én is marha bénán festettem ki őket, de gyakorlat teszi a mestert! :-)
2012. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, gyakorlat teszi a mestert! :) Nem kell megijedni!

Akkor biztosan szép lesz, ha kétszer is átmész rajta. Először egy alapozóréteg, az nem is baj, ha nem lesz a legszebb; aztán a második réteg, amitől igazán szép színe lesz. Tuti módszer. :D

2012. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!