Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Zöldszemű és kékszemű szülőkne...

Zöldszemű és kékszemű szülőknek milyen szemű gyerekeik lehetnek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy milyen a nagyszülők szeme. Nálunk ilyen helyzetben én zöld szemű lettem, nővérem kék szemű.
2012. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk anyunak is és apunak is barna szeme van,a nővéremnek is olyan lett,nekem viszont kék.Én egyébként a többi külső jegyemet tekintve is anyukám testvérére hasonlítok,akinek kék szeme van.Tehát egyáltalán nem biztos,hogy a gyerek valamelyik szülőnek a szemszínét fogja örökölni.
2012. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Én úgy tudom, hogy a kék, zöld, barna, bármelyik.

A kék, zöld szemhez több az esély.


De érdekesség, hogy két kékszemű szülőnek csak kék szemű gyereke lehet, de a barnának és a zöldnek bármilyen.

2012. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mármint így: olvastam, hogy 2 gén felelős a szemszínért, ha jól értelmeztem, akkor a barna szeműek rendelkezhetnek (BB/BZ/BK) génekkel, a zöld és kék szeműek csak (ZZ/KK)...tehát ha mindkét szülő zöld szemű akkor a gyerek is zöldszemű lesz, ugyanez a helyzet a kéknél...zöld+kék ből pedig a kettő közül valamelyik lehet, de barna nem....


javítsatok ki, ha rosszul írtam

2012. jan. 27. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző voltam, igen, lehetséges!

Mivel a barna az ősi szemszín, a kék/zöld pedig genetikai mutáció, ami ugye öröklődik. valószínű hogy igazad van, csak én a kék szemről hallottam ezt, de a zöldnél is ez lehet, csak ugye az emberek nagyon kis hányada zöld szemű, ezért ritka ha két zöld szemű ember áll össze:D

2012. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet számolni, ha leírod a nagyszülők szemszínét. Lehet barna szemű is a gyereketek.
2012. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Félreértettem, bocsi, tényleg nem lehet barna szemű a gyereketek. Csak nálunk pedig pont fordítva van, és megkavart:) Barna a szemünk, mégis lehet kék szemű gyerekünk:)
2012. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen ez vicces, de nálunk is így van :-) szüleim barna szeműek, nekem kék, testvéremnek szürkés-kékes-zöld(minden csak nem barna:)
2012. jan. 27. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én szüleimnél is ez volt.

A nagyszüleimnek is kék és zöld a szeme.

A tesómnak kék. Nekem meg zöldeskék, de inkább zöld :)

2012. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!