Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyantamelegítő, gyantapatron....

Gyantamelegítő, gyantapatron. Hogy kell használni?

Figyelt kérdés
Itt sokszor olvastam hogy a legegyszerűbb és olcsóbb szőrtelenítő megoldás a melegítő. De nagyon fontos ez? Mármint pl mikróban nem jó felmelegíteni a patront? Aki így szőrtelenít annak örülnék ha írna pár dolgot erről mit hogy kell, mit hogy érdemes meg ilyenek. Köszönöm!
2011. okt. 16. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb a gyantamelegítő mert nem égeted meg a kezed, és melegen is tartja a patront. Csak beleteszed felmelegszik és tartja a hőt miközben használod.
2011. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet mikróban melegíteni de elég veszélyes üzem, óvatosan kell, az ilyenek miatt:

Rá van írva a gyantára, hogy pl legmagasabb fokozaton 1 perc a mikróban. Velem előfordult, hogy abszolút nem melegítette fel ennyi idő, rátekertem még, aztán kivettem, majd arra lettem figyelmes, hogy bár a gyanta egy része még kemény, egy más része meg folyós, és ez a folyós rész olyan forró volt, hogy szép lassan átolvasztotta a patron oldalát. Ráfolyt a gyanta kezemre, és faszán megégetett, évekig nem múlt el a helye (A földről felpucolni sem volt egy leányálom:)). Szóval a mikróval az a baj, hogy túl tudja melegíteni a gyantát.

Melegvízzel is lehet melegíteni, beleteszed jó forró vízbe, és vársz amíg megpuhul, folyóssá válik.


Mindkettővel az a probléma is van, hogy a gyanta használat közben hül, rá kell melegíteni folyamatosan.


De a legjobb egyértelműen a gyantamelegítő, az melegen is tartja a gyantát és túlmelegedni sem hagyja. Bőven megéri azt a párezer forintot amibe kerül.

2011. okt. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek a választ! Akkor beszerzek inkább egy melegítőt:)
2011. okt. 17. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy volt munkatársam mikróban túlmelegítette, és szétdurrant a patron. A mikrót meg dobhatták ki utána. Mindenképp melegítő. Mégiscsak könnyebben kifizeted érte a 3-4000 Ft-ot, mint egy mikróért 10000-et...
2011. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!