Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha nem hordom a szemüvegem,...

Ha nem hordom a szemüvegem, akkor romlik a szemem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen !!! tapasztalat :(
2011. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csokissüti002976 ***** válasza:

nem!!! tapasztalat! :)

én mióta nem hordom (4 éve) folyamatosan, csak TV-zéshez, gépezéshez, olvasáshoz, stb. mindkét szemem javul 1-1 dioptriát.

2011. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem romlott sokat... szerintem a kontaktlencse a lejobb úgy biztosan nem romlik, kényelmes és nem is látszik.
2011. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hot_kiss ***** válasza:
Attól függ. Ha nem túl erős, CSAK ahhoz és akkor hordod, amikor kell, akkor gyógyulhat is, viszont ha erős a szemed, mint az enyém (-4,75) akkor ha nem hordod, akkor csak rosszabb lesz.
2011. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Az befolyásol,hogy rövidlátó vagyok?

2011. júl. 17. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
hát nekem alig volt rossz a szemem...de nem hordtam a szemügét:( aztán most 3.75öst hordok:(:(:( nekem romlott...rövidlátó vagyok:(
2011. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szemészt kérdezd meg, van olyan ismerősöm, akinek jelentősen romlott tőle, de hallottam olyanról is akinek javult.

Én is rövidlátó vagyok, nekem konkrétan azt mondták, hogy valószínű hogy még romlani fog, de nem a szemüveg (nem) hordása miatt.

De érdemesebb hordani, akkor legalább látsz, ha meg nagyon zavar, akkor viselj kontaktlencsét.

2011. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
énse hordom állandóan, de nekem a szemorvos is ezt javasolta..mert így javulhat..nem szabad elkényelmesíteni a szemet azzal h mindig hordod a szemüveget.
2011. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én nem voltam hajlandó hordani és romlott

[link]

[link]

2011. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hot_kiss ***** válasza:
A szemtorna tényleg jó ötlet és nekem azt mondta az optikusom még annó, hogy aki távollátó és nem túl erős a szeme az javul a legkönnyebben.
2011. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!