Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ki kell húzatni fogat a...

Ki kell húzatni fogat a fogszabályzó előtt, ha a fogsorom előre áll?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a fölső fogsorom előre áll vagyis "lófogam" van. Erre szeretnék fogszabályzót tetetni, és érdekel-e, hogy ehhez ki kellene-e húzatni fogat, mert olvastam, hogy pár fogszabihoz ki kell. Ja és nem tudom, hogy az alsóra is tetetnének-e fogszabi, mert szerintem csak a fölső áll előrébb. Mind a kettőre tenni fognak? Ha igen akk egy ilyen fogszabi mennyibe kerül? Előre is köszönök minden választ. : )
2011. júl. 17. 00:42
 1/6 anonim válasza:
48%
Van egy rossz hírem. Nem elég csak a két "lófogadat" kihúzatni, ki kell az egész felső fogsorodat, sőt az alsó állkapcsodat is le kell hozzá operáltatni, hogy jobban hozzáférjenek. Sajnálom, de nehéz az élet. Emlékszem amikor nekem a bal lábam amputálták le, hogy ki tudják mosni az arcüregem. Lehet azért mert közben folyton rúgdostam az orvost.
2011. júl. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hogy kell-e húzni az állkapocs vagy a koponya alsó részének mérete szabja meg. Általában azért állnak össze-vissza a fogak, mert nincs elég helyük és nyomják egymást, ilyenkor valahogy helyet kell csinálni. Ha a szakember megnézte meg tudja mondani mi a teendő, a beleegyezésed nélkül úgysem rángathatja ki. :)

Ha hely van elég, csak azért állnak ki, mert pl. túl sokáig hagytak cumizni, akkor megeshet hogy nem kell húzni.

Nekem egy alsó metszőfogam állt teljesen keresztbe, de nem az került kihúzásra, hanem a mellette lévő normális helyzetű és utána a fogszbályzó majdnem 75 foknyit fordított a renitenskedő fogon.

2011. júl. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amúgy nagyon figyelj, hogy hozzáértő doki csinálja. Nekem 14 éves koromban vették le, 1 évet volt fent. Nem azt mondom, hogy rosszabb, mint előtte volt, de kb 3-4 hónap pluszt kellett volna hagyni neki, és akkor tökéletes lett volna. Persze sztk-s doki beleszart az egészbe. Kb 1 éve voltam(18 évesen) egy profi fogorvosnál, mert héjat akartam csináltatni a fogaimra, hogy szebbek legyenek, de mivel nem húzták össze rendesen, így ha megcsinálták volna a héjat, akkora fogaim lennének, mint egy lónak. Ha helyre akarnám tetetni a fogakat,és szép fogsort csináltatni, akkor előtte fél évet kéne használni fogszabályzót, ami olyan 200ezer forintba kerül, plusz másik 200 pedig a 8 db héj volna, és az útiköltséget, meg az ott eltöltött időt nem is számoltam még....
2011. júl. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, és nekem is húzták ki fogamat!

Nem vészes, csak tényleg ügyelj rá, hogy jó dokihoz menj el. 18 év alatt a fogszabályzó-a normál alap ingyenes. Persze van aranyból is, az 1millió forintba kerül a felső fogaidra.

2011. júl. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a bajom, és a doki szerint 4 fogamat kell kihúzatni. Elejében csak fölül álltak ki a fogaim, de ahogy kinőtt alul az egyik bölcsfogam, összekuszálta az alsó fogsoromat (nem volt helye az állkapoccsontban, hát csinált magának). Ezért kell alul is kettőt kivetetnem, meg fölül is, hogy legyen hely és a harapás is szabályos legyen. Nekem államiban 600 euró lenne a fogszabi alsó-felső, csak mág nincs rá pénzem, de már gyűlik :)
2011. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek : ) szóval elég drágán lehet kapni fogszabit : \ hát ez nem a legjobb, és ráadásul anyám nem is engedi meg h kihúzassanak ezért 4 fogamat, mert, hogy azok soha nem fognak visszanőni : \ de hát alapból drágák.. de mindenkinek köszönöm : ))
2011. júl. 18. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!