Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Segíthet a fogszabályzó?

Segíthet a fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Az a helzyet hogy kaptam fogszabályzót ami levehetős és otthon egésznap hordom a suliban nem..És nekem egyébként nem a fogaimmal vannak bajok hanem az állkapcsommal..amikor beszélek előre tolom a nyelvemmel a fogaimat és elől a 2 fogam eláll nem annyira gáz csak hát eláll..És hogy most fölösleges akkor hordanom a fogszbályzót ? Mert gondolom inkább állkapocs szabályzó kéne de azt 1× kipróbáltam és nem akartam hordani és apu is mondta h hülyeség..Szóval akkor használjam még tovább a fogszabályzót vagy fölösleges? :S
2010. nov. 22. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

HHat szerintem hasznalhatod,ha akarod mert joot tehetnek a fogaidnak....hat szerinetm folosleges...



de hasznalt neked valamit az a fogszabalyzo???

2010. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát használni használ valamennyit csak hát fölöslegesnek érzem :/
2010. nov. 22. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló volt..h beszéd meg nyelés közben előretoltam a fogaim(nyelvlökéses nyelés.)amig ez nem szünik meg addig fölösleges a fogszabályzó,mert amit az visszanyom,azt másnap előretolja a nyelved.nekem logopédushoz kellett járnom,és álandó fogszabim lett utána,miután rendesen nyeltem,és jobb lett a helyzet.neked is ezt javaslom.
2010. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És állandó fogszabályzóval az megszünhet ? :)
2010. nov. 22. 18:00
 5/8 anonim válasza:

Nekem is ugyanez volt.. (nyelvlökéses nyelés + sz, z betűk helytelen képzése). Jártam logopédushoz, adott papírt amin vannak gyakorlatok, hogy erősödjön a nyelv. A nyelést meg meg kell tanulni és akkor oké :)

Am. először nekem is kivehető volt, majd állandó és most rendben vannak a fogaim.:D

2010. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :D

Evvel sokat segítettetek..Mert azt a kínzó eszközt(állkapocs szabályzót:D) meg nem szeretném használni de látom akkor a logopédus és az állandó is segít :)


És az állandó fogszabályzóval sok nehézség van ? :S

Pl.: evés..fogmosás..stb ? :)

2010. nov. 22. 18:54
 7/8 anonim válasza:

nekem tegnap rakták fel.a felrakás egyátalán nem fáj és nekem gyorsan meg is volt.viszont mára már eléggé kisebesítette a számat.enni nagyon nehéz vele.inkább csak ilyen pürés dolgokat.az almaféléket ellehet felejteni..és óvatosabban kell rágni, tehát jóval tovább tart az evés is.a fogmosás pedig minden evés után kötelező ha nem akarod hogy kaja darabok lógjanak le róla.


17/L

2010. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nah dejó :S

És neked is az állkapcsoddal van bajod ?

2010. nov. 27. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!