Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyek a nagy illatfelhőjű...

Melyek a nagy illatfelhőjű parfümök?

Figyelt kérdés

Parfümöt szeretnék venni, olyan érdekelne ami 100 vagy 50ml

30k körüli keretben ami tényleg nagy illatfelhőt hagy maga után



tegnap 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi, ne! Nagyon kiszúrnál a környezeteddel.
ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem kíváncsi a szagodra még fél órával azután is, hogy ott jártál. Inkább valami szolidabb illatot keress.
ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

A 100-as boltos pacsulit ajánlanám, ha a feltűnés a lényeg.

Na azt 100 méterről is érezni lehet és még fél óra szellőztetés után sem megy ki a szaga...


A parfümnek nem ez a lényege.

ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

fragrantica.com

Ez a legnagyobb internetes parfüm enciklopédia.

Rákeresel egy illatra és több százan, ezren, akik próbálták vagy rendszeresen használják szavazhatnak. A sillage résznél lehet látni, hogy ha a többség a strong vagy enermous-t jelölte be, akkor ez a parfüm nagy valószínűséggel erős illatfelhővel rendelkezik.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, valószínűleg nem nagyon tudod még, milyen az az óriási illatfelhő.

A Fragranticán “enermous”-nak jelölt illatok jellegzetessége nem csak az, hogy még mosás után is marad rajta a ruhán, hanem az is, hogy rendkívül fejfájdítóak. A környezetednek is, és főleg neked, aki “benne” vagy a felhőben.


Én is a tartós illatokat szeretem, amiket egész nap érzek magamon, de a “strong” jelzős nekem pont elég. Ezekről nem akar szétdurranni az agyam egész nap.

Ezért kérlek, bármennyire vonzó, extrait de parfum-öt semmiképp ne válassz, maximum kis mintában, és felelősségteljesen használva.

Az eau de parfum jobban kihasználható.


A másik pedig az, hogy tömény illatokból nem kell ekkora mennyiség. Ha egy kis minta tűjével odakensz, már az is erőteljes.

Van egy 50 ml-es Montale parfümöm. 4 éve használom, és még mindig van benne. Így 100 ml abszolút felesleges.

Jobban jársz több kicsi travel size-val, és akkor még váltogathatod is.

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fragrantica értékelés önmagában lehet azért csalóka. Vannak olyan parfümök, amik már a nyolcvanas években is léteztek, és akkor a csíkhúzós volt a divat. Mostanra ezeket a jelen korra alakították és már nem feltétlen olyanok mint amit a szavazás mutat. Érdemes a szöveges értékeléseket is elolvasni.
ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Sok illatnál külön vannak feltöltve az évjáratok, így azokat is ennek megfelelően lehet értékelni. De sajnos nem mindegyiknél.

Az 1889-es Jicky is teljesen más már, mint az új. Amit amúgy megvettem, és mindennél jobban imádom. De az eredeti “vintage” receptúrát már sajnos nem tudom megismerni.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!