Eredeti lenne ez a termék?
Egy magánszemélytől szeretnék vásárolni egy focimezt a neten, és küldött is képet a szerinte eredeti termékről, aminek ha a 13 jegyű kódját beírom a keresőbe, nem dob kis semmit.
Ismerek kamu termékeket, amelyeknek ha beírom a címkéjükön lévő, vonalkód alatt található ugyanilyen számot, akkor rengeteg hasonló terméket dob ki a kereső, minden fajtából, vagyis biztosan kamu. De ahogy korábban írtam, és nem dob ki semmit, akkor is az volna?
Mit értesz eredeti alatt?
Hogy egy csapat számára gyártott, névvel, számmal ellátott mez?
Vagy hogy egy termék, amit focimezként lehet használni?
Gyakorlatilag egy ügyesebb varrónő vagy bárki, aki ért az anyagokhoz és a varrógéphez, össze tud ütni egy focimezt, amibe nem rak bele semmit. Kínában, vietnámban vagy bárhol a távolkeleten, ahol a mezek javarészét készítik, ugyan úgy dolgoznak.
Az, hogy egy bizonyos márkának a termékét nem találod neten, nem jelenti, hogy hamis lenne, de nem bizonyítja eredetiségét sem. Eredetiségének kiderítéséhez a legegyszerűbb a számla megléte. Azzal igazolja, hogy hol, kitől és mikor vette. Ha esetleg úgy szerezte egy meccs után, akkor meg lehet a terméken látni, illetve a termék anyagából, vagy anyagcímkékből meg lehet állapítani, hogy csak mondja, vagy tényleg úgy is van.
Csak megsúgom, hogy sokáig sportoltam és megvan még pár holmim, és akármilyen meglepő, a csapatmezeimben és az edzőmezeimben sincs sehol vonalkód. (Nem, kivágva sincs, még a válogatott mezen sincs.) Ellenben a legtöbb védőfelszerelésen/ben ott vannak a vonalkódok/vonalkódos címkék.
Viszont a sportszárban van vonalkód, de közel sem 13 karakteres. Gondolom főleg a logisztika miatt került bele és nem a viszonteladás miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!