Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy Angliából érkező csomagra...

Egy Angliából érkező csomagra kb mekkora vámot kell fizetni?

Figyelt kérdés
A depop nevű, vintedhez hasonló oldalról szeretnék rendelni egy pár cipőt. Az eladóval megbeszéltem, postázza Magyarországra a cipőket, de nyilván én állom a postaköltséget, ami kb megint 8000 Ft lenne pluszban. Egy elég drága pár cipőről van szó, és ha erre még rájönne a vám lehet, hogy inkább keresgélnék még az oldalon ilyen cipőket másik országból.

2023. aug. 26. 20:07
 1/4 anonim válasza:

Lentebb görgetsz, a táblázat alapján ezt precízen érdemes kiszámolni.

[link]

2023. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Áfát kell meg a vámeljárás díját (attól függ melyik cég végzi, de kb. 3000 Ft), vámot 150 Euro fölött kell csak fizetni, a szállítás díja is beleszámít az árba, tehát ha azzal együtt több 150 E-nál, a vám nem olyan sok százalék egyébként.
2023. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelmezem, mivel privát személytől rendelem, így nem lehet nagy a vám, ugye?
2023. aug. 27. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Privát személy csak akkor érdekes, ha nem vettél valamit pénzért, hanem rokon vagy barát küld neked valamit csak úgy. Ilyenkor nem tudom mi van, mert velem még nem történt ilyesmi, de nem csodálkoznék, ha ilyenkor is ugyanúgy jönne, hogy fizess, legfeljebb bizonyítod, hogy ez ajándék és nem vásároltad. De ezt egyébként nem tudom hogyan kellene bizonyítani.

Szóval ne számíts arra, hogy meg fogod úszni az áfát és a vámeljárás díját plusz a vámot, ha 150 euro fölött van (szállítással együtt).

2023. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!