Mit jelentenek ezek körmözésnél?
Saját köröm töltésnek nincs értelme azt nem kell tölteni nő magától :D Műkörmöt vagy gél lakkot akkor töltünk ha már szemmel látható a lenövése, de még nem indokolt a teljes eltávolítás és újraépítés. A letört köröm pótlását általában jófej vagyok és beleveszem a töltés árába kivéve ha hosszú vagy nagyon extrém körömről van szó, de ezeket mindig megbeszélem előre a vendéggel.
Az hogy gél lakk vagy épített köröm, esetleg erősített gél lakk... na azért kell diagnosztizálással kezdeni az építést, ezt látatlanban senki se mondja meg :) Annyit az előzőnek, hogy egy jól elkészített gél lakk is lehet tartós csak másra van mind a kettő, egyik vendégnek építünk a másiknak gél lakk az a cél hogy a vendég elégedetten menjen ki a szalonból. (Ami nem egyenlő azzal, hogy a kedvéért csinálunk valami szakmailag vállalhatatlan hülyeséget.)
#2 vagyok, bocsi pár napig nem néztem az oldalt neked válaszoltam utoljára kb :) Az erősített gél lakk kb átmenet a sima gél lakk és a műköröm között.
Szóval:
- gél lakknál felviszünk egy híg alap színtelen gél lakkot, arra jön rá a színes gél lakk, a díszítés, a végén lezárjuk az egészet. Ez lehet külön fedőlakk de általában simán jó rá az amivel az egészet alapoztad. (Persze köttetni kell lámpában az egyes rétegeket.) Fontos hogy az alap nem alkalmas építésre, nem lehet vele hosszabbítani, nem lehet vele C ívet építeni. Ez lényegében egy tartós körömlakkozás, mert nem fog lekopni max egy hét után
- a műköröm ugye az amikor kifejezetten építő anyaggal (zselé, porci, poligél) építünk, lehet vele hosszabbítani, nem csak lehet hanem egyenesen kell is C-ívet formázni (kivéve balanszpontos körömnél)
- az erősített gél lakk meg a kettő között van. Itt egy sűrű, erős lakkal visszük fel az alapot ez a base gel. A base gellel már lehet mini C ívet építeni és hosszabbítani egy kicsit (max S méretig pár millimétert). A base gelt persze pont emiatt nem lehet fedőként használni hanem külön fedőlakk kell. Szóval nem lesz olyan tartós mint egy műköröm és annyira szabadon se lehet engedni a fantáziádat vele, de egy sima gél lakknál meg mégis tartósabb és kicsit lehet vele "trükközni" csinálni valami építés szerűséget (még ha nem is nagybetűs építés)
Körmöst váltani meg tényleg célszerű ha ilyen alap dolgokkal nincs tisztában sajnos ☹️
Minden egyforma árban? Hát már nem tudom mit mondjak 😂😂 teljesen más időben, anyagfelhasználásban, technikában...
A köröm méretekre nincs egy egységes táblázat mégis kb ugyanazt érti mindenki alatta a szakmában :) vannak sablonok ahol jelölik, van ahol a millimétert jelölik (ez a gyakoribb) de kb ugyanazt érti alatta mindenki.
S: ujjbegynél max 5 mm-el hosszabb
M: max +10 mm
L: max +15
XL: minden e fölött
Lehet lesz olyan szalon ahol nem pont ezeket a határokat tartják, de nagy átlagban ez egy jó kiinduló pont lehet :)
Oh tudnék még mesélni.😅 Voltak még cifra dolgok.
Köszönöm szépen a segítséget. ☺️
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!