Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Meddig kell még takarítani a...

Meddig kell még takarítani a piercinget?

Figyelt kérdés

Decemberben voltam Daith piercinget szuratni és akkor azt javasolták, hogy octenisept-tel takarítsam. Lassan 2 hónapja teszek így, könnyebben mozog illetve nem is csúnya a fülem de még így is sokszor fáj. Rá még nem feküdtem, azóta is nyakpárnán alszok mert egyszer ráfordultam és utána napokig lüktetett.


Az lenne a kérdésem mennyi ideig kéne még rá használnom az octeniseptet? Esetleg nem tudtok valami mást ami hatékonyabb lehet?


Azért írok ide mert e-mailben nem válaszolnak.



#piercing #daith piercing #daithpc #migren piercing
2023. febr. 13. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem ilyen pcm van de nekem nem kellett ilyen sokáig. Kb 3 hét utàn már be sem volt gyulladva.
2023. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Porcos ékszerek lassan gyógyulnak, sajnos kell nekik az idő.

Az octenisept egy remek felületfertőtlenítő szer, ami alkalmas bőrön és nyálkahártyán egyaránt (bár lenyelni nem jó ötlet, mert kinyírja a bélflórát, de öblögetni lehet vele). Behatási ideje sem túl hosszú, viszont nem szárítja a bőrt és szélesspektrumban baktériumölő, vírusölő, gomba és egyéb mikroorganizmusok ellen is jó.

Önmagában a gyógyulást nem befolyásolja. Az a te testedtől függ. Akkor gyógyul be teljesen egy piercing, amikor a felső hámszövet belül körbenövi az ékszer szárát. Mivel a porcos részeken lassú ez a folyamat, így idő kell neki. Van, akinek fél év kell, van akinek két év.

Ápolni azért célszerű, hogy amíg a szövet sérülékeny, addig ne keveredjen rá olyan káros mikroorganizmus, ami gondot okozna a szöveteidben. Napi reggel-este elég kezelni egy hónap után. Meddig? Amíg teljesen tünetmentes nem lesz. Ha egy piercing szépen meggyógyul, utána nagyon kicsi esély van arra, hogy újra baj lesz vele (legalábbis magától, mert ha erős fizikai behatás éri, mint a rántás, nyomás...stb, akkor persze képes begyulladni).

A nyakpárna jó megoldás, de a legjobb, ha nem fekszel arra az oldaladra. Ami még segít, az a friss levegő, kellő tápanyag és folyadékbevitel, hogy a szervezet normálisan működjön.

Mást nem tudsz tenni, várni kell :)

2023. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor kímélem és várok :)
2023. febr. 13. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Az ékszert fújd le felületfertőtlenítővel, az is okozhat gondot.
2023. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!