Ha allergiás vagyok a műanyagra és a fémre (titánra is) akkor a bioplast piercingek jók lehetnek?
Igazából ezt ki kell tapasztalni, az se mindegy milyen minőségű az anyaga.
A műanyaggal nem fognak neked szúrni, mert azt nem lehet sterilizálni, szóval nem lesz orvosilag tiszta.
Hááát...
Remélem, ez csak elméleti kérdés, különben igazán nagy gondban lennél az élettel is.
Fémekre lehetsz allergiás, de a fémallergia nem azt jelenti, hogy minden fémre, illetve egy adott fémre szóló allergiateszt sem jelenti azt, hogy annak a fémnek minden megjelenési formájára (tehát minden vegyületére) is allergiás vagy. Fém a vas is, mégis tele vagy vassal. A leggyakoribb fémallergiák a nikkelre, rézre, krómra, kobaltra való allergiák. Akadnak, akik mondják, hogy ők az aranyra is allergiásak... nos, arra nem nagyon lehetnek, mivel egy-két nagyon szélsőséges esetet leszámítva az arany, mint fém, semmilyen kémiai, biokémiai reakcióba nem lép az emberi test bármi részével, illetve ha már igen, ott a test is egy holttest.
A tiszta titánra sem lehetsz allergiás, ahogy a platinára sem. Viszont ettől függetlenül a titánnak és a platinának is vannak szervetlen fémsói, illetve szerves vegyületei, amikre viszont bárki és/vagy mindenki allergiás. (De itt nem árt tisztában lenni, hogy mit is jelent az allergia...)
A műanyagok meg egy másik fejtörő dolog. Véges sokféle műanyag van. Gyakorlatilag bármi, amit kőolajból állítanak elő, vagy mesterségesen állítanak elő, azt műanyagnak hívhatjuk (ez a kétféle fő definíciója van). Műanyag a ruhák nagy része, a csomagolóanyagok, a festékek, a tárolók, a járművek jelentős része, és még sorolhatnám, mi mennyi dolog. Vannak, amikre minden ember allergiás lenne és van, amire senki sem lehet az. Ráadásul a műanyagoknál azért problémásabb a dolog, mert fix nevű műanyag még nem jelent semmit. Az egy alapanyag, egy apró, golyós, vagy granulátumos kiszerelésű szilárd dolog, vagy folyadék, sőt, még gáz halmazállapotú is lehet. De ehhez kevernek kopásgátlókat, égésgátlókat, különféle rugalmasságot szabályozó anyagokat, színező szereket, lágyító, vagy épp keményítő szereket és a többi. A bioplast is csak egy jól csengő név. Igaz, a normális technológiával előállított bioplasztra nem valószínű az allergiás reakció, de ettől még előfordulhat nem allergia jellegű, mégis allergiás reakció. (pl spontán autoimmun válaszként az idegen testre megnövekvő hisztamin, ami nem kémiai, vagy biokémiai reakció miatt termelődik, vagy a műanyag felületén lévő baktérium, gomba, vírus, protozoa miatt kialakulú reakció, ami több okból is túlzott hisztamin termelés okoz....stb.)
Szóval a bioplaszt is műanyag és nem egyféle, hanem többféle van belőle. (Van ami azért bioplast, mert biológiai eredetű összetevőkből készül és van ami azért, mert szervezetbarát szerkezetű. Van belőle tapétától kezdve gyerekjátékokon át mindenféle dologig.
Ha hiteles forrásból származó titán ékszerre allergiás reakciót vált ki a tested úgy, hogy csak a bőröddel érintkezik (és nem megy át rajta), akkor nagyon egyedi vagy, és sürgősen keress fel specialistákat. Akkor valószínűleg a fából, kőből, vagy épp csontból készült ékszerekre is allergiás reakciókat tapasztalnál és nem feltétlen allergia miatt.
Ha nem így van, akkor azt kell mondjam, hogy minden piercing gyógyul, vannak vele járó dolgok és bizony a rendszeres ápolás is ide tartozik. Amúgy, ha nagyon sok allergiád van, asztmás is vagy, akkor amivel még érdemes próbálkozni a cirkónia bevonatos ékszer, ha nagyon szeretnél, de drága mulattság lesz.
Gyógyulás közben jön ki az allergiám ,ha ugye nyílt sebbel érintkezik az anyag. Durva ekcémát váltott ki nálam a műanyag és a titán ékszer is majd kivételük után pár napra rendeződtek a dolgok.
Lehet megpróbálkozok akkor az arany ékszerekkel ,legalább a gyógyulási időre,mert utána már minden rendben. Kiskorom óta vannak fülbevalóim,azok mivel gyógyult a lyuk így oda rakhatok bármit
Minőségi ékszer volt?
És steril?
Ilyenek nehezen elképzelhetőek.
Gyakori hárítási mechanizmus az, hogy nem megfelelő az ékszer.
Át kellene gondolni, biztosan megfelelő volt-e a sebkezelés.
Allergiát pedig, fémallergiát is, allergológusnál kell kiméretni.
Ha van, legalább konkrétan tudod egy életre...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!