Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kedvencem nevét a csuklómra?...

Kedvencem nevét a csuklómra? Szerintetek megszólnának miatta?

Figyelt kérdés

Már kb 10 éve elég nagy rajongó vagyok, még mindig nem untam meg rajongásom tárgyát. Az utóbbi másfél évben kezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy a nevét, pontosabban az aláírását a csuklóm belső oldalára tetováltassam. Nagyon szeretném, ugyanakkor félek, hogy megszólnának miatta, vagy rossz szemmel néznének rám. Később a vendéglátásban szeretnék elhelyezkedni, felsőbb pozícióban, ha sikerül. Azt viszont nem szeretném, hogy emiatt a majdani feljebbvalóm furán nézzen rám, esetleg pont emiatt ne tudjak betölteni egy állást.


Nektek mi erről a véleményetek? Csinált már bárki ilyet? Akinek van tetoválása, akármilyen, volt miatta negatív tapasztalata megítélés szempontjából?


21/L


2010. szept. 12. 01:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Soha nem tetováltatnék nevet a testemre..Főleg nem egy előadóét..De mindenki azt csinál amit akar a testével..Ha nem a Győzike vagy Pákó szeretlek szöveget akarod ráírni addig nincs gond..De ha ezeket akkor bizony hülyének fognak nézni...és gondjaid lesznek később vele..
2010. szept. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De, biztosan Győzikét. Hol volt ő 10 éve? Sehol. Bár most sincs előrébb...


Egy nagyon nagy személyről, nagy tehetségről van szó, aki nem celebkedéssel szerezte meg a hírnevet, hanem megdolgozott érte hosszú évek kemény munkájával. Egyébként nem magyar az illető, és nem szándékoztam semmi szeretlek meg hasonló szöveget hozzábiggyeszteni, csak az aláírásáról van szó.

Egy embernek kértem ki eddig a véleményét, ő is hasonlóképp reagált, mint te, de úgy érzem, 10 év elég hosszú idő, nem egy újkeletű imádatról van szó, hanem mély tiszteletről, felnézésről és ebből adódó rajongásról.

2010. szept. 12. 01:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen pályára törekedsz, normálisabb helyen nem nagyon fogják szerintem kultiválni a rajongásod tárgyát. Én is szeretek sok mindent több-kevesebb ideje, de ettől még nem fogom magamra tetováltatni. Nem értem te ettől mitől éreznéd magad többnek vagy nagyobb rajongónak vagy másnak, nem tudom evvel mi a célod.

Egyedi, az biztos, de én furcsán néznék a hozzád hasonló emberekre, ha ilyet tetováltatnának magukra. Hogy miért nem lehet szimplán csak rajongani. Mert én meg oda vagyok az állatokért, az internetért, anyukámért, a mittomén miért, most ezt akkor mind magamra kéne varratni? nem fogom ettől egyiket se jobban szeretni. Pláne nevet (mégha csak aláírás is) szerintem prosztó dolog tetováltatni. Hidd el, sok tetoválásos őrültetet megértek, de ez az egyik, amit nem. Az emberek sem viszonyulnának hozzá pozitívan szerintem. Meg is mondom miért, ez a te rajongásod, nem az övék, nem fogják átérezni. Meg felsőbb vezetői posztra törekedsz, én ilyen embert nem tudnék komolyan venni, aki a rajongása tárgyát magára varratja. Mégha csak aláírás. Nálam már a beteges kategória felé hajlik, ennél már sztem csak az érintett híresség arcképe lehet rosszabb. Vagy a kaettő együtt. Gondold még inkább át.

2010. szept. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vendéglátásban biztos hogy nem fogják elfogadni.. ha mindenképpen magadra akarod tetováltatni akkor olyan helyre tedd amit munkád során el tudsz takarni, meg később is ha öreg leszel és undorítóan megnyúlik a bőröd... pl lapocka csípő ilyesmi..
2010. szept. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan vendéglátós ismerősöm, akinek a kézfején van tetoválás és eddig még nem volt hátránya belőle, most is nagyon jó helyen dolgozik, bár szakács, és azért őt "nem látják".


Én még nem dolgozok, de a jövőbeli munkám miatt csak olyan tetoválást csináltatok, amit el tudok takarni bármikor.

2010. szept. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyidősek vagyunk, nekem is van egy kedvencem akit több, mint 10 éve szeretek.

Sőt egyre jobban, mert ahogy érettebb leszek úgy látok meg benne újabb dolgokat.

Szerintem lehet azt érezni, hogy milyen jellegű a rajongás.

Nekem egyedül ő iránta örök vagy hogy mondjam. Vannak más kedvenceim de az mindig csak 1-2 hónapos "szerelem" és inkább csak hirtelen fellángolás, nem érzek mögötte különösebb tartalmat.

A nagy kedvencemhez viszont mindig visszatérek és valahogy őszintén, feltétel nélkül kedvelem. Ráadásul nagyon sokat adott nekem, úgy érzem nagyban hozzájárult a jelenlegi személyiségemhez, hogy ilyen lettem. Jobb emberré váltam és sok mindent tanultam.

Na de nem ömlengek tovább :D Csak azért írtam le, hogy ha nálad is hasonló a helyzet akkor szerintem nyugodtan csináltasd meg a tetoválást.

Gondolom nem valami cikis sztárról van szó, szóval nem hiszem, hogy szégyenkezned kellene miatta.

Ráadásul ha aláírás akkor talán annyira nem is kivehető a szöveg. Úgy értem csak ha hosszasan nézik. Nem fognak ezért megszólni, pár év múlva meg szerintem egyre több tetoválás lesz szóval mire oda kerülsz jó eséllyel még elfogadottabb lesz. Vagy mondjuk úgy megszokott dolog lesz.


De mielőtt megcsináltatod érdemes lehet megkérdezni pár embert. Olyanokra gondolok akiknek a pozíciójában szeretnél majd dolgozni. Kérdezd meg őket mit gondolnak, hátrányt jelentene-e vagy sem.


Véleményem szerint egy ilyen tetoválás az ízlésesebb kategóriába tartozik és nem hivalkodó. Ettől még simán lehetsz elegáns, intelligens, magabiztos, határozott meg minden. Arra gondolok, hogy én ebben semmi negatívat nem látnék, szerintem meg tudnád állni a helyed a pozíciódban. Nem adnám másnak az állást csakmert rajtad ilyen tetoválás van, figyelembe sem venném.

2010. szept. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp tetováltatni akarsz, akkor valami kevésbé feltűnő helyre. Pl combodra vagy olyan helyre, amit a ruha takar. Ez a véleményem.
2010. szept. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

En ugy gondolom,hogy miert ne?!

A te tested es azt csinalsz vele amit akarsz.

Szerintem sincsen vele semmi gond. En pl. csinaltattam egy playboy tetkot. Nem azert,mert r.banc akartam lenni. Azert csinaltattam meg,mert tetszik az a nyuszifej :D Ennyi:D

Ha te csak egy alairast akarsz akkor csinald :)

Bar ne valami feltuno helyre.

Nem tudom,hogy vendeglatason belul hol dolgozol de el kell valoszinuleg rejtened. Szoval olyan helyre csinald ami nincs szem elol. Es ha ezt a rajongasod miatt csinalod akkor meg fokepp nem kell latnia masnak:)

2010. szept. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok olyan tetoválást látok ahol bizony nevek vagy valami imádott rajongó neve van a testen..Nem egyedi dolog ez..Láttam már csuklón ahogy a kérdező akarja,láttam vállon,mellen,mindenhol..Tudod mi a gond vele?Általában a szöveges tetkóval? Hogy pár év múlva olvashatatlanul összefolyik..Pár év múlva már semmi nem lesz a szövegből csak egy csúnya kék,vagy fekete massza..Lehet,hogy az elején jól néz ki,de több év után már elég ronda látvány amikor már formája sincs,és fogalmad sincs mit lát az ember..A barátnőm 20 éve egy nevet tetováltatott a vállára..(akkor még nem volt ennyire divat mint most) Pár éve újra tetováltatta ugyanoda ugyan azt a nevet mert már csak kék folt volt a helyén..Lassan 6 év telt el,és kezd megint elmosódni a szöveg..Elég csúnya látvány..
2010. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az 05:28-as válaszolóval úgy látom eléggé hasonlóak vagyunk, neki főleg köszönöm, de azoknak is, akiknek negatív véleményük vannak a dologról. Mindenkinek megvan a maga igaza, úgyhogy nem szeretnék vitatkozni senkivel, csak annyit fűznék még hozzá, hogy nem értem pl. az miért jobb, ha valakinek bármilyen más motívum, esetleg egy csillag (ami most nagy divat) vagy kínai jelek vannak a csuklóján, vagy bárhol máshol a testén. Miért jobb, elfogadottabb az, ha valaki egy viszonylag semleges vagy éppen divatos motívumot tetováltat magára, mint az, ha valaki olyannak a nevét, akiért már X ideje rajong, vagy "csak" szeret, tisztel, stb? Persze megértem azt a részét, amit az utolsó írt, hogy könnyebben elmosódik egy felirat, stb. De nem is erről beszélek, hanem arról, hogy pl miért másabb a megítélés abban az esetben, ha mondjuk egy fecskét, vagy épp egy idézetet varratok magamra, mint az, hogyha egy nevet, aláírást? Miért könnyebb valakinek egy virágmotívumot nézegetnie, elfogadnia, mint egy nevet, ami lehet ugyan olyan szépen, ízlésesen megcsinálva?


Ez engem nagyon érdekel, mert valahogy nem egészen világos számomra...

Egyébként viszont ha nem is mondhatom el, hogy "úgy döntöttem", de legalábbis úgy érzem, még várok egy ideig, egy évig legalább. Addig már többet fogok látni abból, hogy munka, karrier területén nagyjából hová jutok, ott mennyire tolerálják az ilyesmit és ha még mindig akarom, akkor nagy valószínűséggel megcsináltatom. Ha nem is pont egy aláírással, de valamivel, ami kifejezi a tiszteletemet, ezt a fajta szenvedélyemet. És esetleg nem pont a csuklómra.

2010. szept. 12. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!