Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire elterjedt a turkálókb...

Mennyire elterjedt a turkálókban a tevegyapjú pulóver?

Figyelt kérdés
Tesómnak sikerült túrkálnia egyet, és azt nekem adta. Csodálkoztam is, hogy teveszőr/tevegyapot, mert ilyenről nem hallottam, de megnéztem én is benne a cimkét, és tényleg az. Amúgy nagyon jó tapintása van, puha, és felvéve is nagyon kellemes benne lenni. De ahogy néztem az új teveszőr pulóver árakat, rájöttem hogy soha nem engedhetném meg magamnak, mert kb 100 ezer ft körül van az áruk. Nektek volt már ilyen pulóveretek, vagy valami más különleges és drága, akár ilyen módon is?

2021. dec. 12. 03:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A turkálókba Nyugaton leselejtezett ruhadarabok kerülnek. Ha valaki éppen egy megunt teveször pulóvert tesz bele, akkor lesz, de nem feltétlen gyakori az eset.
2021. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Én pl. egy kasmír pulcsit találtam a télen.

Mondjuk az igaz, hogy egyetlen egyszer se volt rajtam, mert anyu berakta a mosógépbe, pedig külön megkértem hogy ne tegye. (Csak kézzel mosható volt.) Persze összement fele akkorára.


A hétvégén sikerült vennem 2 100%-os gyapjú pulcsit, meg egy 100%-os gyapjú kabátot. A kabátot szét fogom szedni, mert a fazonja elég ronda és készítek belőle egy szoknyát. Az anyaga gyönyörű, mosógépben hidegen mosható, és nagyon jó tapintású. (Az hozzá tartozik a dologhoz, hogy a szoknya 18 darabból lesz osszevarrva, de nem érdekel, szép ruhám van egy szekrényre való, meleg egy sincs.) A két pulcsi sajnos szúrós gyapjúból van, de nem baj, úgyis inget veszek alá. (A gallér és a kézelő miatt sehol nem fog hozzám érni.)


Egy másik hatalmas jó fogásom egy gyapjú köpeny volt, amit az ideiglenesen felállított "vadász ruhák" szekcióban találtam. Megdöbbentően jó meleg, szuper zöld színe van, és így érzem benne magam mint egy erdei nimfa.


Szerintem a gyapjú sokkal jobban reagál a hidegre, mint egy ugyanolyan vastag poliészter szövet.


A fenti példákat mind használtan vettem, egyetlen boltban. Szóval lehetséges gyapjú cuccokat venni, de nem minden üzletben és nem mindig. Az tény, hogy össze nem lehet hasonlítani az árakat a turkálóban meg újonnan. Újonnan esélyem se lenne ezeket megvenni.

Szóval kérdezd meg a tesódat, hogy konkrétan hol vette, aztán ha van időd, néha nézz be abba a boltba.

2021. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzátenném, hogy ezek a "leselejtezett" cuccok többsége nem elhasznált, sokszor vagy új, vagy egy-két alkalommal hordott ruhanemük, és tényleg van köztük kifejezetten jó minöségü is.

Csak kis szerencse meg többszöri keresgélés kell hozzá.

2021. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!