Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egyik...

Létezik olyan, hogy egyik színtípusba se tartozok?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem, elolvastam többféle tesztet és leírást, de egyszerűen egyik színtípust se érzem magaménak. Őszintén azt se tudom, milyen színű ruhák állnak jól, van mindenfélém, de egyiket se érzem igazán magaménak.


Az egyik teszten a nyár jött ki, egy képelemző szerint meg tél típus vagyok.


A hajszínem nem tudom, milyen, inkább ilyen barnás-szőke, nekem seszínű, télen sötétebb, nyáron világosabb, gyerekként szép szőke voltam (de nem olyan "tejfölszőke" anya szerint), aztán ez folyamatosan besötétedett.

A bőröm inkább sárgás árnyalatú, könnyen és szépen barnul, bár nyáron próbálok kevés időt a napon tölteni, mert nem szeretek barnulni. A szemöldököm barna, talán picit sötétebb a hajamnál. A szemem is tisztán barna, de olyan "semmilyen" az is.

Fogalmam sincs, hogy az arany vagy az ezüst áll nekem jobban, de talán inkább az arany.


Azt hiszem ezek az ilyen "fontosabb" dolgok. Érdemes lenne színtanácsadóhoz menni, vagy amúgy egy hülyeség ez az egész színtípusos dolog? 😅



2021. márc. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ugyanugy egy nem letezo baromsag, mint a testalkattpisuok (teglalap, homokora, korte, mas nezopontbol pedig endo, ekto, mezo...) Cserebe hulyere stresszeled magad, mert nem valik be neked ugyanaz, mint xy-nak.
2021. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szőke vagy barna inkább a hajad? Szürkés vagy rezes? Bőröd melegebb vagy hidegebb tónusú?


Tél/Nyár: hidegebb, szürkésebb, hamvasabb színtónusok, kékes-lilás erek, szemszín, hajszín bármilyen lehet (nem játszanak a melegebb szemszín árnyalatok és a sárgás, vöröses fényű hajszínek), télnél nagyobb a kontraszt, a nyár harmónikusabb (ennél a típusnál a sötét haj kizárva).

Tél: matt fekete, hamvas sötétbarna haj, világoskék, sötétkék, tompa zöld, zöldesszürke, tompa barna, szürke, fekete szemek.

Nyár: Hamuszőke, platinaszőke, hamubarna, seszínű, hamvas középbarna haj, tompa szürkés kék, zöld, szürke, sötétkék, világosbarna szem.


Tavasz/Ősz: melegebb tónusú bőr, nem jellemző a sápadtság, zöldes erek, élénk, meleg szemszín, rezes vagy arany árnyalatú haj (hamvas fényű, homokszínű hajak és a tompa szemszínek itt kizárva).

Ősz sötétebb tónusok, tavasz világosabb.

Ősz: Vörös, gesztenyebarna, mogyoróbarna, fényes fekete haj, élénk barna, sötétzöld, zöldesbarna, sötétbarna szem.

Tavasz: Rozsdavörös, eperszőke, dohányszőke, világosbarna haj, kékeszöld, élénk zöld, rozsdabarna, világos barnászöld szem.

2021. márc. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szőke vagy barna? Életem kérdése.

Tegnap elküldtem két barátnőmnek a hajamat, hogy mégis mi ez a szín a fejemen, egyikőjük: szőke, másik: barna. :)

Szerintem nem szürkés, de nem is rezes, őszintén nem tudom.

Azt meg nem tudom, mit jelent, hogy hideg vagy meleg tónus.


A karomon az erek szerintem inkább kékek, de a zöld-kék színek felismerésével mindig bajban vagyok.


Konkrétan itt a leírásokban is a tavaszon kívül bármelyikre rámondanám, hogy akár ez is lehet. Az ősz illene rám talán a legjobban, de az ereim inkább kékesek mint zöldesek 🙃

2021. márc. 16. 07:37
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbben kevertek vagyunk, de fontos, hogy a tél és a nyár között inkább a hajszín nyom a latban, az ősz és a tavasz között inkább a szemszín.

Tél és az ősz között bőrszín/bőrtónus, nyár és a tavasz között a haj és a szemszín árnyalat.

Ha küldesz képet szívesen megmondom, hogy szerintem melyik vagy.

24/L

2021. márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnál belinkelni netről szedett képeket amiken a bőr, haj és szemszín hasonló a tiédhez? Szívesen totóznék rajta, hogy melyik típusba tartozol. Én lágy nyár vagyok. Nagyon sokat kutakodtam a témában.
2021. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, ebben a beteg világban bármi lehet...
2021. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most milyen színű ruha van rajtad? Milyen színeket szeretsz? Miben érzed jól magad? Miben tetszel magadnak?
2021. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy kék póló meg egy zöld ing volt ma rajtam, meg egy melegítőalsó.


Nem nagyon van kedvenc színem, gyerekként a kéket szerettem, aztán megszokásból a mai napig azt mondom.


Semmilyen színben nem érzem jól magam igazán, tetszeni meg még annyira se tetszem magamnak semmiben se :'D sajnos elég komoly önértékelési problémáim vannak.


De a negyedik és az ötödik válaszoló sokat segítettek :) a hatodik meg inkább ne szóljon hozzá olyan témához, amiről fogalma sincs...

2021. márc. 20. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:
"A szemöldököm barna" - tapasztalatom szerint a szemöldök színe az igazi, a meghatározó.
2021. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!