Hormonzavar lehet?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok elég sok pattanásal, amik elég csúnyán gyulladtak is. Szedtem rá bőrgyógyász által felírt gyógyszer. Amíg szedtem, jó volt utánna újra csúnya lett. Illetve elég erős szőrzetem van az egész testemen. Hormonzavarra gyanakszom, de ezen kívül más tünetem nincs. Szerintetek lehet az vagy csak szimplán a serdülő kor miatt van ez?

2020. jún. 13. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt még tavaly rengeteg pattanásom szinte az egesz arcomon ma már csak néhány van. Szerintem a serdülő kor miatt van ez.
2020. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

sajnos ezt csak úgy lehet kideríteni, ha elmész egy endokrinológushoz vérvételre, ahol nagyon sok hormonszintet megnéznek. elméletileg nem normális az akne és a szőrösödés. sokkal jobb, ha időben kiderül egy PCOS pl. nekem is van, 23 évesen derült ki, sok évig szedtem előtte fogamzásgátlót, ami nagy hiba volt, nem lett volna szabad ilyenekkel terhelni a hormonháztartásomat.


na szóval, endokrinológiai kivizsgálás, és hormontartalmú fogamzásgátló nélküli kezelés a legtöbb, amit tehetsz

2020. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!