Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valakinek sikerült otthon...

Valakinek sikerült otthon világosítani a festett haján? (pl: kamilla, citromlé, C vitamin tabletta, drogériákban kapható samponok vagy sprayk, esetleg szőke hajfesték stb. )

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sötét lett a hajam fodrász után, pedig középbarnát kértem (ez most sötétbarna). Bármiféle világosításnak örülnék. Végső esetben visszamegyek a fodrászhoz, de ő tuti leszívatja, az meg tönkreteszi a hajam (eleve nagyon vékony szálú és kevés hajam van... az elmúlt évben kétszer blanche-olták le, hát nem tett neki jót, olyan volt a tapintása, mint a guminak a második után)

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, legyen az pozitív vagy negatív. Előre is köszönöm!



2019. máj. 1. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2019. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Pár mosás bő samponnal nekem mindig elég, ha túl sötét az eredmény. Az elején megmosom naponta, és ha kiengedett a színből, akkor visszaállok a normál ütemre. A sampon mellé mást nem kellett használnom. Friss festés mindig sötét kicsit, optikailag is jobb a dolog, ha a fejbőrödről lekopik egy kicsit a szín.
2019. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

John Frieda Go blonder sampon. Festett sötétszőkéből csinált csodaszép vilagosszőkét pár hét használat után. Notino-ról rendeltem.


[link]

2019. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Nekem sikerült szinte fekete festéket kiszednem. C vitamin tablettákatt összedaráltam porrá, samponnal összekvertem, felhabosítottam a hajamon, 40 percig hagytam rajta majd kimostam és az egész kijött :)
2019. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1-es: bővebb információd van esetleg?


Többieknek köszönöm a válaszokat! :) A naponta mosás sem butaság, át is állok rá most (hétfőn volt a festés, aznap megmostam, tegnap nem, de akkor ma is, és holnap is). Kipróbálom a kamillát is ma, meglátjuk, használ-e bármit is.


4-es: Szép lett a végeredmény a c vitaminos dologgal? Nem lett foltos? Fóliát tettél a hajadra, míg hatott rajta a paszta? :) Esetleg meg tudod mutatni, melyik színből melyik lett?

[link]

Az enyém most kb. 4NMG BOLZANO és 6NMG FIRENZE-t szeretnék.

2019. máj. 1. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
A C-vitaminos leszedéssel óvatosan....nekem szétmarta. Olyan szinten sz*rrátört utána a hajam hogy csak na. A színt valóban leszedte, de onnantól töredezett mint a fene, és pár hónap alatt a derékig erő hajam épphogy csak váll alá ért mire feleszméltem...
2019. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lett foltos, és fóliát se raktam rá. Én nagyobb tincsenként vittem fel hogy véletlenül se legyen foltos. Aztán a végén jól belemasszíroztam. Amit linkeltél onnan 3.5NNN volt festés után (5-ös barna festéktől...köszi loreal), C vitamin után pedig kb 6NMG. Ilyesmire szoktam festeni, alapból hamvas sötétszőke a hajam. Szóval kb az egészet leszedte nekem, talán csak annyi hogy egy kicsit vörösesebb lett mint általában. Lemosáskor valóban elég száraz volt a tapintása, de raktam rá maszkot egy órára és utána ugyanolyan puha volt mint előtte. Töredezést én nem tapasztaltam. Valamennyit biztos szárít, de szerintem még mindig jobb mintha leszívnád.
2019. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Egyelőre a legkímélőbbnek tűnő megoldással, a kamillával próbálkozom. Most van a fejemen a 3. "pakolás". Úgy látom az első 2 után, hogy lassan, de viszi le a sötétet a hajamról.

Ha valakit érdekel: lefőzök kb 4-5 dl kamilla teát szálas kamillából, hagyom állni 15 percet, leszűröm, majd átöblítem vele a hajam. Bedörzsölöm, aztán betekerem a fejem fóliával és teszek rá egy törölközőt. Először csak fél órát hagytam rajta, másodjára egy órát. Most másfelet hagyom rajta. Kíváncsi leszek, 1-2 hét múltán elérem-e azt a színt, amit szeretnék. :)

2019. máj. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!