Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől tudnék barnulni? (régi...

Mitől tudnék barnulni? (régi kérdésem, mely továbbra is esedékes)

Figyelt kérdés

"Évek óta küszködöm, hogy egy kis barnaságot szerezzek a nyári időszakra. Utoljára 12 éves koromban barnultam le külföldi nyaralás alkalmával, azóta mindig hófehér maradok. Feküdtem már kinn a napon reggeltől estig is, strandoltam egész nap sem segített. Tavaly májustól június végéig 385 percet szoliztam összesen.(alkalmanként 8, ritkán 10 percet)( kis matricát ragasztottam a testem egy pontjára, hogy azt levéve majd lássam a változást a napozás/szoli után.Hát mondanom sem kell meg sem látszott. Már a városom összes szoláriumát végigjártam.Próbáltam szolikrémet is. Nem szoktam leégni, az arcom az ami időnként lepirul, de néhány óra múlva ugyanolyan fehér mint azelőtt.(így naptejet sem használok)


Nagyon fehér bőrű vagyok, a tipikusan "biztos beteg" "ez se járt még a napon" és a többi kedves jelzővel lehet illetni. Egyébként szeplőm és anyajegyeim sincsenek szinte egyáltalán.


Egy időben barnító krémmel próbálkoztam, de nem tetszik az eredmény, nyakon egészen koszos hatása van, befogja a ruhákat, és nem éppen hosszútávú megoldás.


Béta karotin kapszulát is próbáltam már ajánlásra tavaly,bár mondták lehet besárgulok csak, nos, sárga sem lettem.(4 hónapig szedtem)


Van valaki hasonló cipőben?Mit kéne még kipróbálnom?


Tudom tudom nem egészséges, bőrrák, stb stb. Kérlek tekintsetek el ettől.


köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 8. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a helyzet mindenki annyira tud barnulni amennyire az meg van irva. Ezt meg szerves kemian tanultam.

A bőr bebarnulása biokémiai folyamat eredménye.Kell hozzá néhány dolog :


1: fenilalanin és tirozin nevű aromás aminósav


2: O2


3: tirozináz nevű enzim


4: réz ionok jelenléte


5: 37c


6: 7,4-es pH érték


5: UV sugarak

2019. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!